Життя

Переваги та недоліки покупки б/у гуми: нюанси і особливості б/у шин

. 7118

Переваги та недоліки покупки б/у шин. Основні плюси та мінуси покупки старої гуми. Чи варто купувати стару гуму на авто.

 

sh

Переваги та недоліки покупки б/у гуми

Якщо ще кілька років тому автомобільні шини були вельми прийнятними за вартістю, то в наш час їх ціна «кусається», особливо виробів преміум-класу. Все частіше автолюбителі змушені схилятися в бік покупки шин, що вже побували в експлуатації. Це непоганий спосіб отримати вигоду, але він тягне за собою певні ризики.

У разі, якщо покупку б/у покришок ви взагалі не розглядаєте, доступні варіанти можна подивитися на сайті https://shiny-diski.com.ua/tires/kumhozetum. Магазин пропонує товари і інших виробників, не тільки Uniroyal.

Б/у гума - звідки її везуть?

Більш-менш безпечну гуму «секонд-хенд» до нас на ринок привозять з країн Заходу. Є чотири основних джерела:

  1. Страхові компанії, які змінюють всі шини, якщо постраждала хоч одна з них. Зіпсовану вони утилізують, а б/у виставляють на повторний ринок.
  2. У європейських країнах дуже педантично ставляться до ТО. Дуже часто доводиться міняти комплектуючі, які мають ще дуже хороший вигляд. Такі покришки можна продати дешевше.
  3. Автомобільні виробники, які перш ніж поставити продукцію на ринок, тестують її. Після таких разових випробувань покришки можна реалізувати в якості «секонд-хенду» з невеликою гарантією.
  4. Європейці дуже часто змінюють гуму, навіть не чекаючи її зносу. Вони не утилізують її, набагато вигідніше продати комплектуючі для повторної експлуатації.

Основні переваги б/у гуми

Купуючи б/у шини, якщо грамотно їх оглянути і дослідити, можна здійснити дуже вигідну і економну операцію з прийнятною вартістю. Існує думка, що на вторинний ринок надходить сильно стерта гума, але це не так, якщо мова йде про європейську продукцію. Дуже часто природний знос таких коліс не перевищує навіть третини допустимого значення.

Якщо вам терміново потрібно замінити покришки, але бюджет не дозволяє здійснити покупку нових - це саме вдале рішення:

  • Такі шини можуть прослужити ще досить тривалий період.
  • Навіть у б/у гуми відразу відчувається європейська якість.
  • Ціна уживаної продукції майже вдвічі нижче нової.

Вигода очевидна. Однак важливо пам'ятати, що є і певні ризики.

sh2

Можливі недоліки б/у гуми

Купуючи гуму, яка вже була в експлуатації, важливо знати деякі вимоги, що пред'являються до цієї групи товарів.

Не можна використовувати покришки низької якості з видимими або прихованими ушкодженнями. Так як існує ризик виникнення ДТП.

Бажання заощадити на «взуття» для транспортного засобу може призводити до того, що старі шини не будуть забезпечувати вам належний рівень безпеки під час їзди. Гума «з віком» не має потрібного зчеплення з дорожнім полотном. Така покришка в будь-який момент може лопнути. Б/у гума зношується набагато швидше, ніж новий комплектуючий.

Дуже небажано купувати гуму, яка візуально ніби має хороші характеристики, але при цьому вже пристойний час пролежала на складі або має великий вік. Справа в тому, що з часом вона втрачає свої споживчі та властивості міцності.

Як перевірити якість гуми перед покупкою?

Якщо ви прийняли рішення купувати на свій автомобіль колеса, що вже були увикористанні і зважили всі «за» і «проти», варто заручитися хоч мінімальної гарантією. Продавець зобов'язується під час операції надати вам правдиву інформацію про стан товару.

Так як чесні продавці трапляються не завжди, важливо вміти самостійно перевіряти гуму на якість і придатність. Візуального огляду не завжди достатньо, так як дефекти можуть бути ретельно замасковані. У таких випадках можна використовувати лупу або професійне обладнання, яке визначає ступінь зносу. Це дозволить помітити мікротріщини, проколи або дрібні пошкодження. Професійну діагностику вам можуть провести на шиномонтажі.

Важливо, щоб висота протектора була не меншою 1,6 мм у літньої гуми і 4 мм - у зимової. Незначні пошкодження, наявність латок і дрібних дефектів має вас насторожити. Порушення цілісності поверхні гуми абсолютно неприпустимі, від цього залежить ваша безпека.

На самому виробі не повинне бути розшарувань каркаса, протектор і боковини не повинні відшаровуватися. Дотримуючись всіх рекомендації, ви зможете вибрати хороші «старі» нові шини на свій автомобіль і непогано заощадити бюджет на покупку.

Реклама

Поширюйте

Коментуйте


Реклама