Життя

Всеукраїнський сервіс замовлення таксі OnTaxi розповів, як готують автопарк до зими

. 4937

Всеукраїнський сервіс замовлення таксі OnTaxi розповіли, як готують автопарк до зими, ґрунтуючись на власному досвіді сезонних технічних оглядів.

заглавная

«Ми завжди пильно стежимо за технічним станом автомобілів, які користувачі можуть замовляти в якості таксі через наш сервіс. Тому технічні огляди проводяться співробітниками компанії два рази на рік - навесні і восени. Так, в місті Кропивницький черговий огляд автомобілів був завершений кілька днів тому. Звичайно ж, є аспекти, на які ми звертаємо найбільш пильну увагу», - кажуть в прес-службі OnTaxi.

1. Заміна літніх шин на зимові повинна проводитися вчасно.

В який момент часу необхідно міняти гуму? Деякі водії вважають, що варто чекати першого снігу або ожеледі. Інші ж проводять заміну при найменшому осінньому зниженні температури. І той, і інший підхід - хибні. Літні шини навіть в суху погоду при низькій температурі втрачають пружність і їх зчеплення з асфальтом погіршується. Зимові шини в дуже теплу і вологу погоду знижують маневреність і керованість автомобіля.

Українське законодавство (на відміну від законодавства ряду країн ЄС) строго не регламентує момент заміни шин. Однак, не слід забувати, що згідно «Правил дорожнього руху» для легкових автомобілів заборонено:

 •  використовувати гуму з глибиною рисунку протектора менше 1,6 мм,
 •  встановлювати на передню і задню вісь різні типи шин.

Фахівці рекомендують робити заміну, коли середньодобова температура стабільно опускається нижче +5 градусів Цельсія.

Також, нагадуємо: використання шипованої гуми виправдано тільки в разі, коли ваші маршрути пролягають по засніжених дорогах і ожеледі.

шины

2. Усунення тріщин і відколів на лобовому склі.

Навіть невеликі відколи й тріщини на лобовому склі, які ви не помічали в теплу пору року, взимку можуть моментально перетворитися в серйозні пошкодження. Це пов'язано з різким перепадом температури між салоном і вулицею, а також із замерзанням в тріщині мікрокрапель вологи.

Щоб уникнути неприємного інциденту в дорозі: відремонтуйте дефект в сервісному центрі, а при неможливості його усунення - планово замініть лобове скло.

лобовое стекло

3. Заміна двірників.

Зимова пора року в нашому регіоні пов'язана з частими дощами, снігопадами і сльотою. Подібні погодні умови призводять до постійного забруднення лобового скла і посиленого навантаження на двірники. Якщо після їх роботи на склі залишаються смуги - це сигнал, що гумки зношені і двірники підлягають заміні.

дворники

4. Заміна фільтра салону.

Фільтр салону авто необхідно міняти мінімум раз на рік. Особливо це актуально після теплого сезону. Фільтр забивається пухом, комахами, пилком і пір'ям птахів. Зниження пропускної здатності фільтра може привести до зниження ефективності роботи «пічі». А це, в свою чергу, буде призводити до утворення конденсату на вікнах і зниження видимості для водія.

фильтр салона

5. Перевірка / заміна мастила двигуна.

При низьких температурах збільшується в'язкість мастила, а це, в особливості - в поєднанні з недостатньою його кількістю в системі, може помітно знизити ресурс двигуна.

Для холодної пори року бажано вибирати сорт мастила, менш схильний до загустіння на морозі.

oil 3979023 1920

6. Діагностика ходової.

Холодна пора року завжди пов'язана з підвищеними навантаженнями на ходову частину авто, а, навіть найдрібніші, неполадки в її роботі можуть привести до аварії.

Діагностику ходової рекомендується поєднувати з заміною гуми.

ходовая

7. Заміна склоочисника.

Восени, коли днем ще припікає сонце, нерідкі ранкові заморозки. Якщо в якості склоочисника залита звичайна вода, вона може замерзнути, що, в свою чергу, призводить до пошкодження дрібних трубочок і до неможливості використання рідини, поки температура повітря не підніметься.

Починайте використовувати склоочисник з температурою замерзання нижче нуля при найменшій загрозі ранкових заморозків.

стеклоомыватель

8. Перевірка акумулятора.

Втрата рівня струму, що видається, і ємності акумулятора може бути не помітні для вас теплу пору року, проте в мороз різко зростає споживання електрики авто на старті, а здатність віддавати її акумулятором знижується.

Навіть якщо ви вважаєте свій акумулятор «молодим», варто провести його діагностику (самостійно або в спеціальному центрі) - заміривши рівень електроліту і його щільність

аккум

9. Перевірка комплектації авто.

У холодну пору року вам можуть знадобитися:

 • щітка для очищення машини від снігу (м'яка, з довгим ворсом),
 • скребок для льоду (використовуйте його виключно для вікон),
 • лопата,
 • динамічний трос,
 • робочі рукавички,
 • тепла зимова куртка і чоботи (на випадок, якщо машина стане в мороз на безлюдній трасі),
 • «зимові» вологопоглинаючі килимки,
 • ліхтар, здатний працювати «від прикурювача»,
 • стартові дроти,
 • а також стандартні - світловідбиваючий жилет і світловідбиваючий знак аварійної зупинки на випадок поломки авто в темний час доби.

комплектация

Реклама

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама