Життя

Ознаки депресії: як самостійно перевірити себе

. 7369

 Відчуваєте, що протягом останніх двох тижнів ви отримуєте менше задоволення від того, що раніше тішило вас? Помічаєте за собою проблеми з концентрацією, режимом сну або харчування? Почуваєтеся настільки пригнічено, що думаєте про те, щоб завдати собі шкоди? Все це підстави пройти скринінг на депресію, кажуть у МОЗ.

 

depresia

Депресія — найпоширеніший психічний розлад у світі. Щороку депресія вражає понад 300 млн людей, згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я.

До симптомів депресії відносять:

 

Переважно пригнічений настрій;

  • Істотно знижений інтерес до справ та інших активностей і відсутність задоволення від них;
  • Істотна втрата або набір ваги;
  • Порушення сну;
  • Збудливість або пригальмованість;
  • Втома чи втрата енергії;
  • Переживання власної меншовартості або безпідставної провини;
  • Нездатність концентрувати увагу чи ясно думати;
  • Регулярні думки про смерть, наміри чи спроби самогубства.

 

Щонайменше п’ять із них мають проявлятися протягом двох тижнів — лише тоді можна буде діагностувати хворобу. Скринінг на депресію можна пройти самостійно, проте надзвичайно важливо після того проконсультуватися із фахівцем з психічного здоров’я, адже діагностичну цінність мають тільки дослідження, проведені фахівцем.

Отримати першу консультацію щодо проявів депресії можна у вашого сімейного лікаря, невролога та психотерапевта. Якщо у вас ніколи раніше не було депресії, почніть з сімейного лікаря. Деякі її симптоми можуть бути пов’язані з фізичним станом.

Депресію поділяють на три типи залежно від тяжкості перебігу захворювання: легку, помірну і важку. Лікування призначається відповідно до ступеня важкості депресії.

При середньому, важкому та дуже важкому рівні депресії обов’язково треба застосовувати антидепресанти. Підбір антидепресанту — компетенція лікаря-психіатра. Прийом ліків відбувається лише під його наглядом.

Депресія, як і будь-яка хвороба, може прогресувати. Це головна причина, чому її не можна соромитися і потрібно лікувати.

Пройдіть скринінг на депресію. Це можна зробити як офлайн у вашого сімейного лікаря або фахівця з психічного здоров’я, так і онлайн за цим посиланням

 Нагадаємо, з 1 жовтня пацієнти з посттравматичним стресовим розладом, шизофренією, афективними розладами, депресією та невротичними розладами - можуть отримувати ліки безоплатно або з незначною доплатою, у рамках програми реімбурсації “Доступні ліки”.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама