Життя

Як вберегти зір від впливу гаджетів. Поради і вправи

. 7017

Буває, що від екрана ми не відриваємося навіть вночі, гортаючи стрічку соцмереж, переглядаючи відео та спілкуючись у месенджерах. Але змінити цю звичку на дозоване користування сучасною технікою вкрай важливо для очей, пояснюють у Центрі громадського здоров’я України. 

zir

Тривале сидіння за комп’ютером або планшетом призводить до сильної втоми очей, порушує сльозотечу, внаслідок чого розвивається синдром «сухого ока». Шкідливий вплив має також штучне синє світло, яке випромінюють екрани електронних пристроїв.

Навіть поза, у якій людина взаємодіє з гаджетом, може додатково впливати на зір. Якщо ви, наприклад, користуєтесь гаджетом або читаєте напівлежачи, порушується кровообіг у шийному відділі хребта. І це не може не позначитись на роботі органів, пов’язаних із зором.

Поради, які допоможуть звести до мінімуму вплив гаджетів на очі:

  • налаштуйте на комфортний рівень параметри яскравості та контрастності екрану пристрою;
  • проконсультуйтеся з лікарем щодо використання окулярів з лінзами, які блокують синє випромінювання електронних пристроїв;
  • під час користування пристрій необхідно утримувати на відстані від очей, оптимально, якщо це буде від 45 до 60 см;
  • намагайтеся не дивитися на дисплеї гаджетів за 2-3 години перед сном;
  • спробуйте правило 20-20-20: кожні 20 хвилин дивіться в сторону приблизно на 20 метрів або кроків вдалечінь упродовж 20 секунд;
  • візьміть за правило фізичну активність, частіше виходьте на вулицю, дихайте свіжим повітрям, робіть легкі вправи.

Пам’ятайте, що велика кількість захворювань очей може не мати ранніх симптомів, тому гарний спосіб слідкувати за здоров’ям очей — відвідування офтальмолога. 

Вправи з гімнастики для очей

245190449 3290546174403421 898168582514316406 n

Поширюйте

Коментуйте


Реклама