Життя

Учасники бойових дій мають право на дострокову пенсію: за яких умов?

. 58781

 

Учасники бойових дій мають право на достроковий вихід на пенсію, нагадують в головному управлінні Пенсійного фонду області.

 

pensia

На призначення дострокової пенсії, зокрема, мають право такі військовослужбовці:

  • Військовослужбовці, представників МВС, поліцейські, які брали участь у війні на Сході України,
  • ті, яким встановлено інвалідність внаслідок поранень під час захисту Батьківщини або під час виконання інших обов’язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в у війні на Сході України.
  • Дружини/чоловіки (якщо вони не взяли повторний шлюб), і батьки військовослужбовців, представників МВС, поліцейських, які загинули у період проходження військової служби чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в війні на Сході України.

Це можливо за умови

  • чоловіки досягли 55 років і мають не менше 25 років стажу
  • жінки, які досягли 50 років і мають не менше 20 років у жінок.

Для призначення дострокової пенсії необхідно звернутися до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України та надати посвідчення про встановлення відповідного статусу та документи, що підтверджують участь в бойових діях, а також документи про вік та стаж.

Розмір дострокової пенсії за віком обчислюється у загальному порядку відповідно до статті 27 Закону та залежить від набутого заробітку і страхового стажу.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама