Життя

«Молочне таксі» та натуральні корми: як виготовляють екологічне молоко на Кіровоградщині (ФОТО)

 Автор: Ірина Маслюкова. 9315

У селі Цвітне колишнього Олександрівського району вже 25 років працює підприємство «ОЛТО». Це молочно-племінний завод, що дає молоко найвищої якості ґатунку «екстра». Звідси починається повний цикл виробництва молока, яке відправляється до заводу «Юрія» в Черкаси.

ferma2

Керівник ТОВ «ОЛТО» Роман Бойко показав як працює ферма, де є дитсадок з «молочним таксі», наймолочніших корів та екологічне харчування.

245333608 380868423777279 6301946484957792901 n copy copy

Загалом на території ферми є декілька великих загонів: для малечі, дійних корів та вагітних.

Є приміщення з телятами. Роман каже, вони тут як в дитячому садку. Є групи для малят і старших. Працює «молочне таксі», кожному теляті дають по три літри молока. Дві години воно пастеризується, а коли приходить час випойки телят, вже пастеризоване молоко розливають у відерце.

ferma3

Коли теля народжується його важать, дають номер і кличку. А кличку дають на останню букву ім’я мами.

ferma

В окремому приміщенні облаштоване пологове відділення. Корів запліднюють штучно, а вагітність контролюють на УЗД.

Потім заходимо в загін з дійним стадом.

Голштинські корови

Голштинських корів називають наймолочнішими. Вони мають чорно-біле забарвлення, їх не тримають на прив’язі та годують тільки натуральним кормом.

Догляд

За словами директора ферми Романа Бойка, для голштинських корів важливий правильний догляд. Тут щодня працює ветеринар, який оглядає і телят, і дорослу худобу.

А умови утримання впливають на те, скільки молока дасть корова. Тому голштинських корів не тримають на прив'язі, це дозволяє підвищити продуктивність тварин в рази. Також корови не стресують.

Вільне пересування худоби щодня дає необхідне фізичне навантаження, допомагає підвищити загальний стан здоров'я і рівень імунітету організму тварин, – каже керівник господарства «ОЛТО» Роман Бойко.

Їжу роздають кормороздатчиком, який самостійно змішує та подрібнює корма згідно раціонів годівлі.

У загонах підтримують температуру взимку, а влітку працює система вентиляції. Щодня проводять чистку. За худобою зранку і до пізнього вечора доглядає 19 людей.

ferma4

Харчування

Для молока високої якості у худоби має бути високоякісне харчування.

У нас 100% екологічна продукція. Ми самі вирощуємо пшеницю, ячмінь, соняшник, кукурудзу. Тільки кукурудзи на рік сіємо 320-350 тонн, – каже Роман Бойко.

Під кожну групу корів балансують корми, затверджують раціон годівлі. Слідкують, щоб у корів не було ожиріння. Влітку корів годують тричі на добу, взимку – двічі.

Годують натуральними кормами: кукурудзяний силос, сінаж із жита, солома яшна. Також до раціону включені концкорма: зерно кукурудзи, зерно ячменю, соняшникова макуха, макро- та мікроелементи (патока, сода, сіль, крейда).

Вважають, що ця порода має найбільший надій і високу жирність молока. При належному догляді і збалансованому раціоні корова дає 15-20 літрів молока на день. Проте на фермі у Цвітному корів доять тричі на день і є корови з надоєм більше 25 літрів.
У господарстві фірми «ОЛТО» нараховується 580 голів худоби, з яких 300 – дійні корови.

В залежності від продуктивності, корови поділені на три групи:

1 група – це корови з надоєм 25 літрів молока і вище.
2 група – корови з надоєм від 25 до 15 літрів молока.
3 група – від 15 літрів молока і нижче.

Річний надій на одну фуражну корову складає 7400 літрів молока.

А щодня у Черкаси до заводу «Юрія», що виробляє молочну продукцію під ТМ «Волошкове поле», везуть 6,5-7 тон молока.

247616511 273372964694348 5573358675571606930 n

Доїння

Доять корів тут під музику.

Перед доїнням корови проходять підготовку, а саме: обробка вим’я спеціальним розчином, здоювання перших цівок, обробка одноразовою серветкою, підключення апарату.

Після доїння вим’я корови обробляється розчином, який пломбує молочні канали. Це перешкоджає попаданню інфекції та бактерій. Після цього процесу корови переходять до загону.

Всі системи сучасні та автоматизовані. Молоко до холодильника потрапляє по трубах зі встановленою очисною системою грубої та тонкої очистки. Після кожної партії здоєних корів замінюють фільтри.

Молоко, що потрапило в холодильник, охолоджується в ньому до температури +5 градусів. Перед відправкою молока до заводу, його перевіряють на якість, жир, білок, соматичні клітини, щільність та інгібітори. За всіма показниками це молоко екстракласу.

Реклама

 

Поширюйте

Коментуйте