Життя

Штраф пасажирам: яке покарання за проїзд автобусами без ковід-сертифікату

. 7269

 

Держпродспоживслужба Кіровоградщини попереджає, що під час поїздок автобусами між регіонами відповідальність за наявність ковід-сертифікатів покладається на пасажирів.

 

groshi1

Такі зміни до Постанови №1236 внесені під час засідання Кабінету Міністрів 20 жовтня.

Вони стосуються правила регулярних та нерегулярних перевезень у міжобласному та міжнародному сполученнях. При цьому перевізник зобов’язаний нагадувати пасажирам, що вони повинні мати при собі один з трьох документів:

  1. ковід-сертифікат
  2. результати негативного ПЛР-тесту зробленого не пізніще як за 72 години до поїздки
  3. довідку по те, що людина одужання особи від ковіду.

Ця вимовга не стосується неповнолітніх.

Сертифікати можна показувати як паперові, так і за допомогою сервісу "Дія".

Ця норма не поширюється на легкові авто, якщо кількість пасажирів не перевищує п’яти (без врахування дітей до 14 років). У той же час допускається більше пасажирів, якщо вони є членами однієї сім’ї.

Під час перевезень залізничним чи авіатранспортом відповідальність за наявність відповідних документів у пасажирів несе перевізник.

Які штрафи можуть отримати пасажири?

Відсутність цих документів тягне за собою відповідальність відповідно до статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Йдеться про штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 000 до 34 000 гривень. Для посадових осіб штраф сягає від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян: від 34 000 до 170 000 гривень.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама