Життя

Як самостійно замінити екран ноутбука

. 3957

Найдорожчою і дуже делікатною деталлю в ноутбуці є екран. Необережне використання пристроя, різка зміна температури і вологості повітря, пил, перепади напруги, випадкове падіння або потрапляння в монітор твердого предмета може привести до його поломки. У дуже рідкісних випадках екран на ноутбуці виходить з ладу внаслідок програмних помилок. Якщо в ньому пошкоджена матриця, потрібно заміна екрану ноутбука. З цим завданням можна впоратися самостійно, але краще за все її виконання довірити професіоналам.

6622 1

Вам також потрібно перевірити куплений екран ноутбука, щоб він був сумісний з вашим ноутбуком. Перевірити ви завжди можете на zeto.ua по моделі ноутбука.

Перш ніж замінити в ноутбуці екран, потрібно точно знати, в якому саме місці поломка. Для цього і потрібна діагностика. Є кілька складових елементів, в яких може критися причина:

 1. Матриця. Це основа монітора, яка відповідає за якість зображення. У разі її поломки заміна монітора неминуча.

 2. Шлейфи. Вони з'єднують матрицю з відеокартою і іншими важливими вузлами.

 3. Захисна рамка. Виготовляється з високоміцного прозорого пластика. Потрібна для ефективного захисту чутливого екрану.

Якщо екран просто потемнів, його міняти не потрібно. Причина дефекту полягає у виході з ладу ламп підсвічування. Це найпростіша і швидко усувається поломка. А ось про те, що потрібна заміна екрану на ноутбуці, свідчать наступні ознаки:

 1. Мелькає зображення або функціонування окремих секторів монітора. Це відбувається, коли відшаровується матриця. Подібний дефект з'являється після попадання на неї рідини.

 2. Розмите зображення, поява смуг на екрані або множинних кольорових переливів. Це відбувається через те, що потекли рідкі кристали матриці. Подібний дефект викликає вплив на дисплей сильного магнітного поля.

 3. Поява мерехтливих крапок і білих смуг по всьому екрану. Це биті пікселі. Їх причиною є заводський брак. Може з'явитися в перший рік користування ноутбуком. Усувається за гарантією.

 4. Розбитий екран ноутбука. Скло на дисплеї розбивається від механічного впливу на нього. Крім тріщин на екрані з'являються потьоки і розмите зображення в точці удару.

Якщо візуальних пошкоджень на екрані немає, причина його відмови може мати не механічний, а програмний характер. Встановити істину допоможе HDMI кабель.Потрібно під'єднати лептоп до сучасного телевізора або до монітора. Якщо зображення з ноутбука не проектується на підключений пристрій, значить потрібно шукати програмну помилку. Якщо зображення дублюється, доведеться розбиратися, як поміняти екран на ноутбуці.

Як від'єднати і розібрати екран?

Перш ніж самостійно змінювати дисплей ноутбука, тверезо оцініть власні сили. Справа в тому, що комплектуючі до подібній техніці коштують досить дорого, і якщо ви досконально не знаєте, як поміняти матрицю на ноутбуці, краще довірте цю роботу професіоналам.

Якщо все ж ви вирішили, що зможете самостійно зробити заміну, попередньо потрібно купити новий модуль, оскільки розбита матриця екрану ноутбука не підлягає відновленню. Нові комплектуючі на офіційному сайті виробника можуть коштувати багато. Набагато вигідніше купувати їх через Інтернет.

Заміна монітора на ноутбуці повинна проводитися в чистому, добре освітленому приміщенні. В роботі може стати в нагоді невелика хрестова викрутка, демонтажна лопатка з пластика і невеликий пінцет.

Як замінити матрицю в екрані?

У мережі інтернет є безліч відео, в яких докладно описано як полагодити екран лептопа, але доступніше за все це може розповісти фахівець з сервісного центру. Для початку рекомендується провести діагностику пристрою і визначити, чому з'явилися проблеми з зображенням на екрані ноутбука. Причина може бути в несправному шлейфі, відеочіпі або мостах, але частіше за все проблема криється в несправній матриці. Щоб її замінити, потрібно знати, як зняти екран з ноутбука. Якщо плануєте робити це самостійно, строго виконуйте наступні пункти інструкції:

 1. Вимкніть живлення пристрою.

 2. Вийміть акумулятор з лептопа. 

 3. Якщо маєте справу з ноутбуком HP Pavilion, відкрутіть задню панель, клавіатуру і переходьте до пункту 4. Для інших моделей з більш простою конструкцією п. 3 пропустіть.

 4. Зніміть заглушки з болтів, розташованих по периметру екрану.

 5. Відкрутіть 2 болта на екрані, які утримують захист монітора, зніміть їх.

 6. Відкрутіть 4 болта, які утримують екран.

 7. Вимкніть всі дроти, кріплення і шлейф.

 8. Зніміть матрицю з рамки.

Запам'ятовуйте послідовність, в якій ви витягаєте монітор з ноутбука, щоб потім не заплутатися, коли будете ставити нову матрицю. Оскільки екран кріпиться різними за розміром болтами, щоб не заплутатися, відкручені гвинтики розкладайте по різним коробкам. Крім болтів екран в рамці утримує безліч засувок. Їх можна від'єднати пластиковою лопаткою. Для цього потрібно підчепити нею край рамки і злегка підняти вгору до слабкого клацання. Такі дії потрібно зробити по всьому периметру монітора. Обережно треба від'єднувати засувки в області веб-камери, де знаходяться шлейфи вебкамери і Wi-Fi антени, здатні призвести до пошкодження від будь-якого необережного руху інструментом. Вони акуратно від'єднуються, коли матриця буде повністю звільнена від болтів і кріплень.

Тепер ви знаєте, як розібрати екран ноутбука, далі потрібно просто замінити матрицю і зібрати лептоп в зворотному порядку. Професіонали рекомендують спочатку замінити матрицю на ноутбуці, потім включити його, щоб перевірити працездатність, а тільки після цього збирати пристрій повністю.

Підведемо підсумки

Як бачите, поміняти матрицю на ноутбуці цілком можна і власними зусиллями. Для цього потрібно мати мінімальний набір інструментів, але головне це уважність і терпіння. Також слід пам'ятати, якщо зламався екран на ноутбуці, причина може бути не тільки в матриці, але і в шлейфі, мостах або відеочіпах. Тому вкрай важливо до того, як поміняти екран повністю, витративши на це колосальні кошти, провести діагностику і встановити точну причину поломки. 

Реклама

Поширюйте

Коментуйте


Реклама