Життя

Газ перестануть обраховувати кубометрами: що це змінить

. 6631

З 1 травня 2022 року вимір газу для споживачів змінять: замість кубометрів у платіжках вказуватимуть кіловат-години, як це використовується для електроенергії.

gaz

2 листопада Верховна Рада ухвалила законопроєкт 1164-ІХ, який передбачає такі зміни.

Таким чином українці платитмуть за газ як споживачі із ЄС: не за кубометри газу, а за кількість енергії, яку можна отримати при його спалюванні.

Це важливо, бо газ, залежно від родовища видобутку, може відрізнятися за калорійностю, тобто за кількістю енергії, яку виділяє при згорянні один і той же обсяг палива.

5c0473a 1

Наприклад, за даними ТОВ "Оператор ГТС України" у вересні у Кіровоградській області була найнижча по Україні калорійність газу - 8034 кілокалорії на кубічний метр. У той же час, наприклад, мешканці Івано-Франківської області мали 8 374 кілокалорії на кубічний метр.Тобто спаливші ті самі куби гази люди в різних областях отримали різний рівень тепла.

Як пояснює "Українська правда", для сімей, які споживають багато палива, його калорійність має велике значення. За системи обліку в кубометрах і низької калорійності газу вони протягом року переплачують тисячі гривень.

Проте традиційні кубометри з рахунків не зникнуть. Для зручності споживачів у них вказуватимуть обсяг використаного палива за старими показниками. Зрештою, усі лічильники обраховують саме кубічні метри.

Звідки споживачі зможуть дізнатися про калорійність газу та хто це контролюватиме? Ця інформація доступна на сайті Оператора газотранспортної системи, а контрольні перевірки калорійності щотижня здійснює "Укртрансгаз".

Також споживачі зможуть порівнювати ціну на газ з вартістю електроенергії і вибирати, яким ресурсом користуватися вигідніше. Наприклад, у червні середня ціна на газ становила 0,28 грн за кВт-год, а електроенергія – 1,36 грн за кВт-год.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама