Життя

Як перевірити справжність банкнот гривні: розказує НБУ

. 3949

 

У 2020 році на мільйон штук справжніх банкнот гривні припадало близько 5,5 підроблених банкнот. Водночас більшість вилучених з обігу підроблених банкнот гривні – низької якості. Вони друкуються на принтерах і розраховані на неуважність громадян та касирів.


1043450151 w640 h640 1043450151

 

Найкращий захист від отримання підроблених грошей – бути уважним та вміти швидко перевіряти банкноти на справжність, розказують в НБУ.

Особливу увагу потрібно звертати на банкноти старого зразка: 500 гривень 2006 року та 200 гривень 2007 року, адже з-поміж усіх банкнот гривні у 2020 році їх підробляли найбільше.

Як перевірити чи гривня не підробна

Щоб перевірити справжність банкноти потрібно виконати три кроки.

Як переконатись у справжності банкноти 500 гривень зразка 2006 року?

Крок 1. Перевірити банкноту на дотик

Ви відчуєте банкнотний папір та рельєфність зображень.

Крок 2. Подивитися на банкноту проти світла

Перевірити водяні знаки та наскрізний елемент.

При розгляданні банкноти проти світла з’являється зображення портрету Григорія Сковороди та графічного знака гривні, усі елементи цифрового позначення номіналу банкноти (500) збігаються, доповнюють один одного. У справжньої банкноти цифрове позначення має бути без розривів та зсувів.

Крок 3. Змінити кут нахилу банкноти

Видно, як елемент у вигляді ромба змінює свій колір під час розглядання банкноти під різними кутами зору від малиново-фіолетового до оливково-зеленого.
Перевіряйте декілька елементів захисту.

Попросіть іншу банкноту, якщо сумніваєтесь у її справжності.

Працівник магазину, аптеки, АЗС, закладу харчування може не прийняти до сплати за товари сумнівну щодо справжності банкноту. З такою банкнотою потрібно звернутися до будь-якого банку для надсилання такої готівки на дослідження до Національного банку.
Ця процедура безкоштовна. Якщо гроші були правжніми, вам компенсують суму. У іншому разі гроші не компенсуються, і про такі випадки повідомляються поліцію.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама