Життя

Скасували дозволи на допуск до роботи без медоглядів під час карантину

 Автор: Валерія Жовтун. 3762

В управління Держпраці в Кіровоградській області розповіли, що наразі немає законних підстав для не проходження працівниками медоглядів. А роботодавці мають активізувати процес організації медоглядів-2022.

medoglad

За інформацією Держпраці в області, під час здійснення планових та позапланових перевірок, в порядку визначеному законодавством, територіальні органи Держпраці перевіряють проведення медоглядів роботодавцями.  

Зокрема головні державні інспектори перевіряють: 

  • чи забезпечив власник своїм коштом організацію проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов’язкового медичного огляду людям до 21 року;
  • чи організований коштом роботодавця у випадках, визначених законодавством позачерговий медичний огляд працівників;
  • чи відсторонені працівники, які не пройшли в установлений термін медичні огляди, від роботи;
  • чи забезпечено дотримання вимог Порядку №246 проведення медичних оглядів працівників певних категорій.

Під час перевірок встановлюються факти непроведення медоглядів на підприємствах через карантинні заходи у державі та посилання на постанови Уряду.

Дійсно, з початку встановлення карантину в Україні та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, з метою запобігання поширенню на території України COVID-19, одним з обмежувальних заходів було прийняття на роботу та виконання роботи працівниками без проходження  медоглядів.  На ці підзаконні акти посилалися роботодавці та медичні заклади під час перевірок територіальними органами Держпраці.

Однак нині дозволи на не проведення медогляду під час карантину скасовані.

 

 

Поширюйте

Коментуйте