Життя

Від 2 гривень: в грудні "безкоштовні" пакети мають стати платними

 Автор: Анастасія Дзюбак. 5839

З 10 грудня безкоштовні одноразові пластикові пакети в магазинах мають зникнути. Натомість їх можна буде купити.

paket copy

Такі зміни відбудуться відповідно до Закону № 2051-1, який Верховна Рада прийняла в червні.

Проєкт постанови вже опублікували на сайті Кабміну і мають затвердити найближчим часом.

Він передбачає, що в'язка безкоштовних пакетів у відділах супермаркетів, вартість яких магазини закладали у ціну товару, зникнуть. Натомість їх можна буде купити за визначеною ціною.

Згідно з постановою Уряду пакети із стінками товщиною понад 50 мікрометрів не можуть продаватися дешевше, ніж за:

2 грн/шт. – без ручок та бічних складок;

2,50 грн/шт. – без ручок із бічними складками або з ручками без бічних складок;

3 грн/шт. – з ручками та бічними складками.

"При визначені мінімальних цін проаналізовано рівень цін на пластикові пакети, що застосовується на внутрішньому та світовому ринках.
На сьогодні ціни на пластикові пакети, які розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі України, коливаються від 1,0 до 3,99 грн за один пакет залежно від його розміру", – йдеться в пояснювальній записці до урядової постанови.

Вимоги не поширюються на біорозкладні пакети, та пакети розміром 225х345х450 мм – як "первинне пакування" у які пакуватимуть рибу, м'ясо та сипучі продукти.

За безкоштовне розповсюдження пакетів чекають штрафи від 1 700 до 3 400 грн.

З 10 березня 2022 року в торгівлі мають заборонити використання тонких (товщина стінок 15-50 мікрометрів), оксорозкладних (містять добавки, завдяки яким швидше розпадаються на мікропластик) і надтонких пластикових пакетів.

Нагадаємо, таке рішення парламент прийняв тому, що в Україні є проблема із використанням та утилізацією пластикових пакетів. За експертними оцінками, щороку кожен українець використовує близько 500 поліетиленових пакетів, у той час як у ЄС цей показник наближається в середньому до 90 пакетів, бо у більшості цих країн заборонено безоплатне розповсюдження пакетів.

 

Поширюйте

Коментуйте