Життя

На скільки збільшаться виплати пенсіонерам Кіровоградщини з 1 грудня

 Автор: Валерія Жовтун. 5451

З 1 грудня майже в кожного другого пенсіонера області збільшиться розмір пенсії.

pensioner zduvovanyi

Яким категоріям пенсіонерів перерахують пенсію і на скільки вона збільшиться розповіли в головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Які підстави для перерахунку пенсій?

З 1 грудня збільшиться прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, то згідно з законодавством і пенсійні виплати осіб, які отримують пенсію в мінімальному розмірі (1854 грн), з 1 грудня збільшаться на 80 грн і будуть 1934 грн.

Підвищення пенсій відбудеться у 172 820 пенсіонерів області. Середній розмір підвищення пенсійної виплати складає 88,96 грн.

Такому перерахунку підлягають мінімальні пенсії та пенсії осіб, складові яких залежать від розміру прожиткового мінімуму.

Розміри підвищення пенсій з 1.12.2021 кожному пенсіонеру визначаються в індивідуальному порядку та в залежності від того, яка складова пенсійної виплати перераховуватиметься: доплата за понаднормовий стаж, доплата до мінімального розміру пенсій, підвищення або надбавки.

У зв’язку із зміною розміру мінімальної заробітної плати з 6000 грн до 6500 грн з 1 грудня підвищення пенсії відбудеться у 64 125 пенсіонерів області, які досягли 65 років та мають необхідний страховий стаж: чоловіки – 35 років, жінки – 30 років.

Середній розмір підвищення – 147,05 грн.

Натомість у розрізі цих змін не перераховуватимуть пенсію пенсіонерам, що працюють.

Нагадаємо, які зміни чекають на пенсійну систему в Україні. 

Поширюйте

Коментуйте