Життя

Що треба знати про вживання молочних продуктів (ТЕСТ)

 Автор: Анастасія Дзюбак. 9204

Традиція споживання молочних продуктів для українців багатовікова. Щоправда зараз ми часто забуваємо, що серед різноманіття модних продуктів це та класика, яка несе і смак, і користь.

41033750 1361848200615404 7806157623744528384 n

Пропонуємо пройти легкий тест, а потім ознайомитись із текстом для самоперевірки.

Loading...

Станом на 2019 українці споживають майже вдвічі менше норми молокопродуктів - 200 кг замість 390 кг. Дуже прикро, адже це і смачно, і корисно.

У молоці 160 поживних речовин. Ось так їж смачний сирок, заправляєш салат сметаною, а вітаміни наповнюють тебе.

Норми споживання молочних продуктів із максимальною користю для організму такі:

  • 500 мл — для діток молодше 8 років.
  • 600 мл — для школярів від 8 до 16 років;
  • 750 мл — для людей від 16 років.

Цю порцію варто розділити на кілька прийомів.Наприклад, зранку кисломолочний сир, на перекус йогурт чи каву з молоком, а на вечір ряжанку, як у дитинстві.

 Свіже коров'яче молоко зберігає свої властивості при t = 8 ° С протягом 6 годин і при t = 4 ° С -до 24 годин.

Кип'ячене і пастеризоване молоко і вершки в закритій упаковці можуть зберігатися близько 10 днів. Після відкриття такі продукти зберігають свою якість протягом 3 діб при температурі 4-8 ° С, а при 0-6 ° С - навіть довше.

Ультрапастеризоване молоко може зберігатись ще довше.

 У молоці є кальцій. Є він і в інших продуктах. Наприклад, у кунжуті, листовій петрушці і селері. Але, щоб забезпечити організм необхідною кількістю кальцію, дитині доведеться з’їсти близько півкілограма цієї зелені. Чи не простіше з’їсти сирок і випити йогурт?

Кисломолочні продукти невід’ємні при низці проблем із травленням. Складові кисломолочних продуктів борються із шкідливими бактеріями і сприяють "добрим", а також збільшують кількість вітамінів групи В. Просто вони смачні і покращують настрій людині на дієті. Тобто, для більшості людей, наприклад, кефір - суцільна користь у банці.

Що робити, якщо після вживання молока неприємні відчуття? Звичайно, проконсультуватись із лікарем завжди варто. Але, зазвичай відмовлятись від молочних продуктів не варто. В дослідженні Американського національного інституту здоров‘я вказано, що якщо вживати за один прийом їжі не більше 12 г лактози (приблизно 1 чашка молока, або 2 чашки йогурту), то симптоми лактозної недостатності будуть мінімальні, чи не спостерігатимуться.

Якщо ви все ж дискомфорт, то можете спробувати безлактозну молочну продукцію. Це звичайні молокопродукти, але туди додали фермент, який розчепив лактозу. Саме вона часто "дратує" організм. Безлактозне молоко є кращим при грудному вигодовуванні, оскільки не викликає здуття живота і колік у немовляти.

 Реклама

Поширюйте

Коментуйте