Життя

Яка чоловіча термобілизна найкраща?

. 3565

Одразу варто зазначити, що точної відповіді на це питання немає. Адже обирати термобілизну потрібно, враховуючи умови, в яких вона буде носитися. Від того, наскільки активно ви будете рухатися, за якої температури будете займатися спортом чи повсякденними справами, залежить вибір чоловічої термобілизни.

 

real bf238d98 7b40 4e43 8636 cf7477be583b

Основні функції термобілизни

У процесі будь-яких фізичних вправ ми пітніємо, відповідно, одяг намокає. Нам стає некомфортно, оскільки волога шкіра охолоджується набагато швидше. Окрім того, якщо піт лишається на поверхні шкіри, він закупорює пори, чим порушує тепловий баланс. Мокрий важкий одяг утрудняє рухи, зменшує ефективність тренувань, збільшує навантаження у поході.

Головні задачі термобілизни: відведення вологи від поверхні тіла, вентиляція, збереження корисного тепла.

Щоби належно виконувати ці функції, термобілизна виготовляється із синтетичних матеріалів. Адже саме тканини із синтетичних волокон гарно відводять залишки поту, стійкіші до розривів. Можна придбати шерстяну термобілизну або ж функціональний одяг з комбінованим складом.

Особливості синтетичної термобілизни

Синтетична тканина сохне набагато швидше натуральних матеріалів. Це пояснюється особливостями структури: синтетичне волокно має гладеньку поверхню, яка менше змочується вологою, менше її затримує і легше відпускає.

Термобілизна із синтетики — найкращий варіант для видів спорту, де спортсмен активно пітніє. Синтетичний одяг краще обирати для бігу, альпінізму, гірських чи бігових лиж, скітуру, катання на велосипеді.

Синтетичні тканини можуть складатися із поліпропілену, поліестеру, нейлону, а також їх комбінацій. Такі тканини м'які на дотик, легкі, стійкі до пошкоджень і протирання, їх легко прати, після прання швидко сохнуть. Якщо в тканині є домішки лайкри, спандексу, еластану, вони будуть комфортнішими, оскільки покращують комфорт при активній руховій активності.

Отже, головні переваги синтетичної термобілизни:

  • значно швидше сохне;
  • швидко відводить піт від шкіри;
  • не деформується з часом;
  • значно нижча ціна, у порівнянні з шерстяними виробами.

Переваги шерстяної термобілизни

При багатократному збільшенні шерстяного волокна помітно, що воно складається із безлічі маленьких пелюстків. Внаслідок такої структури, волокна шерсті краще затримують тепле повітря, дуже добре поглинають вологу.

В синтетиці волога затримується між волокнами, а в шерсті вона поглинається самими шерстинками, причому, цей матеріал здатен утримувати до 30% більше вологи.

Шерстяна термобілизна ідеально підходить для холодного клімату. Такий одяг можна вважати універсальним, оскільки він гарно працює в горах, при інтенсивних навантаженнях, також і в місті. Також шерстяна термобілизна відрізняється антибактеріальними властивостями, тому в ній не з'являється неприємного запаху.

В інтернет-магазині Terra Incognita ви можете обрати термобілизну із синтетики, шерсті, а також варіанти комбінованого складу. Висока якість та довговічність гарантовані.

Реклама

Поширюйте

Коментуйте


Реклама