Життя

Поради по догляду за вагітною кішкою

. 1843

Поява вагітної кішки у домі може бути як запланована господарем, так і стати повною неочікуваністю для нього. У будь-якому випадку потрібно ознайомитися з правилами догляду за домашньою улюбленицею, в якої скоро з’явиться послід. Загалом у період вагітності кішки важливо звернути увагу на такі фактори:

  • раціон;
  • активність;
  • контакт з людьми;
  • контакт з іншими тваринами.

Labour And Giving Birth b4627d96 40d5 4a01 86f6 a9377bfbd940 0

Раціон

Вагітна кішка споживає значно більше їжі, ніж зазвичай. Це зрозуміло, оскільки тепер їй потрібна енергія не тільки для власного організму, але й для маленьких кошенят.

Замість того, щоб давати кішці більше корму, можна підібрати спеціальне харчування, яке було розроблене під особливості організму під час вагітності. Обов’язково подивіться на склад такого корму. Важливо, щоб першим інгредієнтом у ньому було м’ясо.

Активність

У період вагітності активних ігор краще уникати. Навіть якщо ваша улюблениця завжди відрізнялася ураганним характером. Намагайтесь обмежити пересування кішки, щоб вона не стрибала на шафи та інші меблі.

Важливо слідкувати, щоб у кішки не було зовнішнього стресу. Тварині потрібен затишок та спокій, щоб пологи не почалися передчасно та пройшли саме так, як заплановано природою.

Контакт з дітьми та тваринами

Вагітним кішкам краще не контактувати з дітьми або іншими тваринами. Оскільки діти бувають нетактовними, а це тільки збільшить стрес кішки. Контакт з іншими домашніми улюбленцями певно розбудить первісні інстинкти, що може стати причиною бійки.

Загалом підготуйтеся до того, що вагітні кішки відрізняються непередбачуваною поведінкою. І після пологів ситуація може тільки погіршитися.

Інші поради

Якщо ваша кішка раніше виходила на вулицю сама, то під час вагітності це суворо заборонено. Навіть якщо тварина сильно проситься на прогулянку, її небезпечно відпускати в зовнішній світ у цей період.

Місце для пологів потрібно підготувати завчасно. Накидайте м’яких ковдр та рушників, а також тримайте поблизу їжу та воду. Таким чином, кішка зрозуміє, куди слід піти під час перших перейм.

Під час вагітності не потрібно проводити вакцинацію та обробляти тварину від паразитів. Однак до ветеринара можна завітати, щоб перевірити організм улюблениці на наявність різноманітних патологій, які можуть завадити правильним пологам.

Отже, вагітним кішкам потрібен особливий догляд. Це запорука того, що пологи пройдуть без ускладнень та небезпеки для організму як кішки-мами, так і кошенят.

 Реклама

Поширюйте

Коментуйте


Реклама