Життя

В тролейбус з 500 гривнями: як розрахуватися за проїзд і не погиркатися з кондуктором

 Автор: Валерія Жовтун. 8064

Неодноразово в соцмережі невдоволені кропивничани розповідали історії про те, як буває зіштовхуються з образами з боку кондукторів, водіїв та навіть інших пасажирів, як тільки з гаманців дістають великі купюри для розрахунку за проїзд. Одна з таких ситуації виникла нещодавно в одному з комунальних тролейбусів міста.

zduvuvanja

Кропивничанка опублікувала гнівний пост про те, як  даючи для розрахунку 500 грн наштовхнулася на образи. 

Звісно в ідеалі у гаманці пасажирки мала б бути менша купюра, або ж така ситуація мала б вирішитися мирно. Однак це реальність, з якою можна зіштовхнутися майже щодня. Тому «Гречка» уточнила в комунальному підприємстві «Електротранс», як має діяти кондуктор у разі, якщо пасажир розраховується великою купюрою (наприклад, 500 грн) за проїзд і немає меншої?

Така відповідь «Електротрансу» на інформаційний запит журналістки:

«Відповідно до посадових інструкцій кондукторів тролейбуса та автобуса КП «Електротранс», кондуктор зобов'язаний, якщо неможливо надати пасажиру решту з грошової купюри з великим номіналом, приймати кошти лише в тому випадку якщо пасажир надає згоду отримати решту пізніше».

Тобто пасажир має або їхати доти, доки кондуктор назбирає решту, або покинути транспорт.

Онлайн-оплата: як варіант розрахунку в громадському транспорті

Як варіант, аби не виникало схожих ситуацій, можна було б розраховувати в громадському транспорті онлайн. За допомогою валідатора або QR-коду. Про впровадження електронного квитка в громадському транспорті міста говорять вже не перший рік. Розв'язання питання впиралося в гроші, які потрібні виділити на впровадження системи безготівкової оплати за проїзд в транспорті.

З останнього звучала інформація, що до кінця 2021 року у Кропивницькому мають вивчити питання створення електронного квитка у комунальному транспорті підприємства «Електротранс» і передбачити на це гроші у бюджеті на 2022 рік.  

Наразі в «Електротрансі» уточнили, що «підприємство не заперечує та підтримує введення електронного квитка, але прерогатива його запровадження належить до компетенції Кропивницької міської ради».

Нагадаємо розклад тролейбусів на 2022 рік у Кропивницькому.

 

Поширюйте

Коментуйте