Життя

Дитячі іграшки: з якого віку та які потрібні малюкам

. 1985

Як розважати немовлят Дитячі іграшки – це світ дитинства. Вони не можуть замінити живе спілкування, проте допомагають розвивати органи чуття, координацію, знімати стрес, адаптуватись у світі дорослих.

 igrashku

Як розважати немовлят

Дитячі іграшки – це світ дитинства. Вони не можуть замінити живе спілкування, проте допомагають розвивати органи чуття, координацію, знімати стрес, адаптуватись у світі дорослих. Ще до виникнення масового виробництва іграшок батьки знали про такі властивості, тому виготовляли їх самі із дерева, текстилю, ниток та інших безпечних матеріалів.

Сучасна промисловість пропонує багатий асортимент дитячих дрібничок, проте кожна з них має відповідати конкретному віку. Повноцінно тримати у руках брязкальце маля зможе не раніше трьох місяців, однак реагувати на звуки, рухи, яскраві кольори починає через кілька тижнів після народження. Більш за все, до цього часу кошик почне наповнюватись іграшками, подарованими родичами і друзями, проте не всі вони однаково якісні та безпечні.

Немовлятам слід купувати такі забавки, які:

  • мають незначну вагу;
  • відчуваються приємно на дотик;
  • складаються із малої кількості елементів, а краще є суцільними;
  • не видають запахів;
  • лежать зручно у руці.

Спочатку це полімерні та текстильні брязкальця, пискавки й підвіси, потім – прорізувачі та, нарешті, розвивальні іграшки.

Як еволюціонували забавки

На перший погляд здається, що за тим розмаїттям, яке представлено на полицях магазинів, вибрати дитячі іграшки нескладно. Зовні вони, дійсно, привабливі, але перевірку на відповідність стандартам витримають не всі. Задля того, щоб не ризикувати здоров’ям дитини, доречніше купувати їх у офіційних представників світових брендів. До цієї категорії продавців належить Notino.

Основна перевага якісної іграшки – безпечність. Її намагалися досягти в усі часи, однак у давнину було обмаль матеріалів і можливостей для їхнього оброблення. З появою полімерів обрії для втілення дизайнерських задумів розширились, однак самі пластик і гума вимагали вдосконалення, оскільки могли бути крихкими чи містити отруйні речовини.

Нині знову повернулися до проблеми використання природних та екологічних матеріалів, контактування з якими не викликає алергічних реакцій та отруєння. Це значною мірою стосується і барвників, які мають бути стійкими, не реагувати на температуру, слину чи іншу рідину.

З урахуванням усіх зауважень найкращими для дітей від народження стали іграшки, для виготовлення яких використовують натуральне дерево, бавовняний текстиль, поліестер, каучук, пластизоль, силікон, зокрема:

  • м’якенькі комфортери із плюшу, мусліну, флісу, які сприяють безтурботному сну. Ідея іграшки-сплюшки з’явилася лише наприкінці ХХ століття і сподобалася немовлятам та їхнім батькам, адже фігурка-серветка певною мірою підміняє маму, коли маля знаходиться у ліжечку. Задля створення ілюзії досить під час годування прикласти комфортер до власного тіла, тоді він вбере його запах. Обхопивши рученятами іграшкову тваринку, дитина спатиме безтурботно;
  • силіконові прорізувачі – найкраща альтернатива всім відомим способам масажу ясен під час прорізування зубів. Матеріал міцний і пружний. Його можна мити, кип’ятити та навіть заморожувати;
  • забавки для ванни, які роблять водні процедури цікавими й відволікають малюків від неприємних моментів потрапляння води в очі, вуха та ніс, адже увага прикута до кумедних фігурок;
  • кубики, книжечки, дзеркальця можуть бути м’якими, отже, безпечними. Розвивальні іграшки цього типу закладають підґрунтя для формування навичок важливих маніпуляцій із дрібними речами;
  • підвісні іграшки, які теж зазнали модифікацій. Замість пластикових деталей, які могли боляче вдарити або розламатися навпіл, виробники пропонують текстильні фігурки із наповнювачем. Вони не вислизають із долоні, приємні на дотик, їх можна прати. З цього ж матеріалу виготовляють і музичні підвіски, а також брязкальця.

Якісні іграшки – це гармонійне поєднання всіх складників: конструкції, форми, матеріалів. Тому і палітру дизайнери Canpol Babies, Mamas & Papas, BabyOno, NUK та інших відомих брендів підбирають відповідно до рекомендацій психологів. Тут немає нерозбавлених, занадто яскравих та агресивних кольорів чи їдких контрастів.

Одна із важливих сторінок в історії іграшки – поява можливості купувати найкраще з усіх куточків світу. Її надає інтернет-магазин Notino.

Реклама

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама