Життя

Історія розвитку творчості за номерами

 Автор: Валерія Жовтун. 2988

За весь час існування набори живопису подолали довгий шлях, модернізувалися, змінювався технологічний процес, збільшувався сюжет картин, асортименти, розміри. Знайти зараз ви зможете їх на сайті https://shafa.ua/uk/home/dosug/kartiny-po-nomeram.

kartuna nomeru

Починаючи з 50-х років, такі набори стали затребуваними. Тоді й народилася ідея створити картину, яку може намалювати кожен. Так і з'явились картини за номерами. Це картини, що створюються шляхом розмальовування пронумерованих елементів. За відповідним номером визначають колір фарби, яким потрібно зафарбувати ту чи іншу деталь. У набір до картини йдуть пензлики необхідного розміру та пронумеровані фарби. В результаті ви отримуєте шикарне мальовниче полотно. Картини дали шанс спробувати себе кожному у ролі художника та створити красу та затишок у кімнаті.

Основоположниками були Макс С. Клейн та Ден Роббінс. Клейн був пов'язаний із виробництвом фарб у місті Мічіган, Роббінс був художником. Перший набір творчості випустили у 1951 році, використовуючи бренд Craft Master. На упаковці автори сфокусували увагу на мотиваційному посланні: “Кожна людина – Рембрандт”. Ідея настільки сподобалася народу, що за перші три роки виробництва мальовничих наборів продали понад 12 мільйонів картин. В основному віддавали перевагу пейзажам, морю та тваринам. Фаворитом стала картина "Таємна Вечеря", відомого художника Леонардо Да Вінчі.

Не залишили поза увагою ідею наборів критики. Вони говорили, що така творчість – це марна трата часу. І немає нічого цікавого в тому, що ви копіюєте чужі роботи. Але незважаючи ні на що, картини за номерами продовжували набирати популярності.

Розширювався асортимент у жанрах (було представлено як реалізм, а й кубізм), у творчості інших художників, як-от Пабло Пікассо, Жорж Шлюб.

Цікавим заходом стало проведення виставки таких картин за номерами у Білому домі. Вона складалася з робіт чиновників та їхніх сімей.

Картини, які ми купуємо сьогодні, практично нічим не відрізняються від картин того часу. Набори також комплектуються пензлями різних розмірів і фарбами, які відповідають певним номерам. Звичайно ж розширився асортимент самих картин, легко можна знайти популярні місця, красиві пейзажі, натюрморти, постери з фільмів, тварин, а також знамениті картини класиків. І що найзручніше, купити картину можна не виходячи з дому, замовити в інтернет-магазині "Шафа". На сайті у різних розділах ви знайдете те, що так давно шукали на будь-який смак.

Якщо ви починаєте свій творчий шлях, звертайте увагу на складність картин. Починати варто із простих картин, не складного рівня. Там елементи будуть більшими, не сильно деталізованими, саме для перших спроб. Рівень складності завжди вказується на упаковці картини у вигляді зірочок чи цифр.

Вибір картини – це особиста справа кожного, тому все залежить від особистих уподобань. Звертайте увагу на монохромність картини. Якщо ви вперше розфарбовуватимете, візьміть картину з різнокольоровими фарбами, а не ту, де переважає багато відтінків одного кольору.
Техніка малювання у кожного може бути різною. Хтось вибирає спочатку розфарбувати великі елементи, а потім маленькі. А хтось починає зі світлих квітів, переходячи в темні.

Малювати можна зверху донизу або від центру. Важливо малювати так, щоб не зачепити свіжі розфарбовані елементи і не розмазати ділянку рукою. Щоб картина була максимально чіткою та точною, не змішуйте фарби на розташованих поблизу ділянках. Після нанесення одного кольору пензлик необхідно добре промивати і просушувати, щоб наступна фарба була на кисті рідкої. Не тримайте фарби довго відкритими, вони можуть висохнути.

Картини за номерами дозволяють кожному відчути себе впевненим художником та випробувати усі радощі творчого процесу.

Реклама

Поширюйте

Коментуйте