Життя

Дорогі пакети: з 1 лютого пластикові пакети мають суттєво подорожчати

. 2692

 

Держпродспоживслужба Кіровоградської області нагадує, що відсьогодні зростуть ціни на пластикові пакети. Принаймні так має бути за законом.

 

paket copy thumb

Відповідно до Постанови Уряду з 1 лютого 2022 року встановлено такі мінімальні роздрібні ціни на пакети зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг:

  • 2 грн - пакет без ручок і бічних складок;
  • 2,50 грн - пакет без ручок, але з бічними складками або з ручками без бічних складок;
  • 3  грн - пакет з ручками і бічними складками.

Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» був прийнятий в червні 2021 року. Його основна мета - зменшення використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх поширення для поліпшення стану навколишнього середовища.

Законом з 10 березня 2022 року забороняється поширення в магазинах і закладах громадського харчування надтонких (зі стінками товщиною менше 15 мікрометрів), тонких (зі стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) і оксоразкладних пластикових пакетів.

Нагадаємо, з 10 грудня 2021 року було заборонено безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування. Ця заборона не поширюється на біорозкладані і надтонкі пластикові пакети, призначені для упаковки і транспортування свіжої риби, м'яса, сипучих продуктів, льоду, які використовуються як первинна упаковка, до 1 січня 2023 року.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама