Життя

Як переселенцю отримати допомогу від держави: порядок дій

. 14897

Кабмін затвердив порядок виплати щомісячної допомоги для внутрішньо переміщених осіб. 3000 грн – для людей з інвалідністю та дітей, а також 2000 грн – для інших.

groshi1

Кропивницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги розповідає про порядок отримання допомоги для переселенців.

Що треба зробити, аби отримати допомогу?

Щоб отримати допомогу необхідно стати на облік як внутрішньопереміщеній особі та отримати відповідну довідку, а також подати заяву на отримання допомоги на проживання. Для цього необхідно звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або центру надання адміністративних послуг, а пізніше таку заяву після доопрацювань можна буде подати через Дію.

Через який ресурс можна отримати гроші?

Виплата допомоги здійснюватиметься через «Ощадбанк» на банківський рахунок (за стандартом IBAN), який отримувач вказав у заяві на допомогу.

Хто отримає допомогу?

Виплату отримають українці, які перемістилися:

  • з тимчасово окупованої території в Автономній Республіці Крим і м. Севастополі;
  • з територій активних бойових дій, а саме Волинської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської області та міста Київ, і отримали довідку про перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб.

Також допомогу автоматично отримають внутрішньо переміщені особи, які станом на 1 березня отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання.

Яка тривалість виплати?

Допомога надаватиметься щомісячно з місяця звернення на весь період введення воєнного стану плюс один місяць після його припинення чи скасування. Допомогу виплачуватимуть за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.

Водночас виплата допомоги внутрішньо переміщеним особам не здійснюватиметься за ті місяці, у яких вони отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

«Гречка» нагадує, як у Кропивницькому отримати компенсацію витрат за прихисток переселенців.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама