Життя

Як пояснити дитині що таке війна: 9 книг

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2840


До Міжнародного дня дитячої книги Internews Україна підготували добірку, яка роз'яснитьдітям, що таке війна, крізь призму життєвих історій, ілюстрацій і віршів. 277573731 5181850811836157 7649902651082617740 n copy

  • «Війна, що змінила Рондо» 3+ — містечко Рондо живе щасливим життям, допоки одного дня у нього не вривається війна. Книга ілюструє, що віра в перемогу та спільна боротьба може здолати найсильнішого ворога. А червоні маки нагадуватимуть про перемогу й те, що пережило місто.
  • «Крим Керіма» 3+ — життя Керіма сповнене родинним затишком, квітучими гранатами й пригодами. Але бути кримським татарином стає дедалі небезпечніше з початком Другої світової війни. Це книга спогадів про втрачений Крим, пошуки себе та сил жити й вірити в людей.
  • «Яблука війни» 6+ — після Першої світової війни сім’я колишнього вояка Української галицької армії емігрувала до Америки. У тата — посттравматичний розлад, мама про всіх дбає, а донька Софійка звикає до нового життя та дізнається історію про людей із різних країн, що належали до однієї імперії.
  • «Ми живемо на краю вулкана» 6+ — єврейська родина зі Збаража опиняється під загрозою, коли в місто приходять гітлерівські війська. Маленька героїня має пройти крізь біль і втрати, але попри все знаходить допомогу. Ця книга про темряву й страх, але також про надію і нове життя, яке перемагає.
  • «Від війни плачуть» 6+ — збірка віршованих оповідей від імені 7-річної дівчинки, тато якої на війні. Ці розповіді нагадують реалії, з якими зіткнулися сучасні українські родини — життя триває, але зовсім поруч тривають обстріли й вибухають міни.
  • «Казка про Майдан» 6+ — за допомогою казки, глибинних сенсів, малюнків та архетипів авторка книги розповідає про події, які пережила Україна у 2013-2014 рр. Ікона львівського іконописця Романа Зілінко на обкладинці також служить оберегом для юних читачів.
  • «Листи на війну» 6+ — послання українських дітей до бійців, які боронять нашу державу. У листах вони діляться своїми страхами та надіями, висловлюють вдячність і підтримку нашим воїнам.
  • «Мій тато став зіркою» 8+ — щирі переживання дівчинки, чий тато загинув на Майдані. Це книга про правду, з якою часом важко змиритися, але з якою потрібно жити далі.
  • «Щоденник Анни Франк» 8+ — записи єврейської дівчинки під час нацистської окупації Нідерландів. У щоденнику описані події 1942–1944 рр., почуття й думки самої героїні.

Поширюйте

Коментуйте