Життя

З початку війни в Україні зареєстрували більше трьох тисяч доменів у національних зонах

. 2487

Український бізнес продовжує працювати, долаючи всі виклики війни. Про це свідчить статистика реєстрації доменів — імен для інтернет-сайтів. За місяць бойових дій в Україні зареєстровано більше трьох тисяч доменів у зоні UA. Близько двох тисяч із них — у доменній зоні COM.UA. Саме в ній перебуває найбільше бізнес-сайтів (інтернет-магазинів, візиток, лендінгів). Популярними традиційно виявилися і домени IN.UA, KIEV.UA та ORG.UA.

624e90e9b9160

Представники компанії «Хостмайстер», яка адмініструє домен UA, повідомили, що стабільно працюють та здійснили ряд заходів, щоб максимально убезпечити безперебійну роботу обслуговуючих серверів. Раніше сервери були розміщені в столиці та деяких обласних центрах. Щоб знизити ризик пошкодження від обстрілів та ракетних ударів, керівництво ухвалило рішення перевезти в кінці лютого обладнання до Європи.

Для всіх мережевих ресурсів нашої країни залишається високою небезпека хакерських атак, тому персонал компанії «Хостмайстер» вирішує і цю проблему. Для захисту від зловмисного програмного забезпечення та проникнення хакерів на серверах використовується Cloudflare DNS firewall. Також іноземні компанії поділилися з українськими колегами хмарними сервісами, які створюють додатковий захист даних.

Розуміючи, що в багатьох клієнтів через війну виникли труднощі з оплатою, Адміністратор доменної зони UA —  компанія ТОВ «Хостмайстер» розширила період блокування доменів — redemption period. Раніше, якщо власник не встигав продовжити послугу за використання домену вчасно, ім'я блокувалося на період 30 діб, після чого домен відправляли у вільний продаж. Тепер цей термін збільшено до 60 діб. Ця опція діє для більшості доменів у зоні UA. Перехід домену у статус redemption period відбувається після 30 днів з моменту закінчення періоду реєстрації. Таким чином у власників буде до 90 днів аби продовжити послугу.

Національний домен був створений ще до Незалежності, у 1990 році, а зареєстрований офіційно у 1992. Він є частиною нашої самоідентифікації, адже український бізнес найпростіше впізнати за адресою сайту. Збереження його діяльності — справа не лише технічного та комерційного характеру, але й певною мірою державного. Нині він обслуговує більше ніж півмільйона українських сайтів, а «Хостмайстер» продовжує працювати над стабільністю домену. 

Реклама

Поширюйте

Коментуйте


Реклама