Життя

Е-рецепт: як діє програма «Доступні ліки» під час війни

. 2519

Програма «Доступні ліки» продовжує працювати в умовах воєнного стану – медикаменти можна отримати як за електронним рецептом, так і паперовим.

Як отримати рецепт

Якщо людина має підписану декларацію з лікарем, то той може виписати рецепт по телефону. Номер рецепту та код-підтвердження надійде пацієнту на телефон.

Отримати рецепт у паперовому вигляді можна у будь-якого лікаря, який надає первинну медичну допомогу – навіть якщо з цим лікарем не підписана декларація. Якщо ви переїхали до іншого району чи області, можна звернутися до лікаря за місцем перебування.

Національна служба здоров’я (НСЗУ) відшкодовує аптекам вартість ліків як за електронним, так і за паперовим рецептом.

Як знайти аптеки

Щоб знайти найближчу аптеку, де надають медикаменти за рецептами у рамках програми «Доступні ліки», можна через електронну мапу. На другій сторінці даш-борду з лівої сторони слід обрати область та населений пункт, який вас цікавить. Якщо відмітити пункт «Так» у фільтрах «Є відпущені», то у списку покаже саме ті аптеки, які працюють з програмою «Доступні ліки».

У списку вказані адреси і контактні телефони аптек. Варто зателефонувати попередньо і уточнити, чи є в наявності потрібний препарат.

Ліки від розладів психіки і епілепсії

Рецепт на ліки від розладів психіки, поведінки і епілепсії в умовах воєнного стану в Україні може виписати лікар-психіатр чи невролог будь-якого медичного закладу. Сімейний лікар не може виписувати такі рецепти.

До психіатра чи невролога може звернутися як сам пацієнт, так і його законний представник. Місце реєстрації пацієнта не має значення. Направлення для візиту не потрібне.

Знайти найближчий медзаклад допоможуть у контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77 (дзвінки безкоштовні).

Як повідомляла «Гречка», у Кропивницькому працює мобільна амбулаторія для допомоги переселенцям.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама