Життя

Знайти чи запропонувати житло для переселенців: як працює платформа «Прихисток»

. 1241

В Україні створили державну платформу «Прихисток» для зручного пошуку та надання житла тим, хто був вимушений покинути власну домівку через війну. Платформа поєднана з урядовою програмою компенсації за безкоштовне наданння житла переселенцям.

dim

Як пояснили в обладміністрації, мета програми – налагодити пошук і надання житла. Людина, яка має приміщення і хоче поселити в ньому безкоштовно переселенця чи переселенців, може залишити відповідну інформацію або в місцевій адміністрації, ЦНАПі, або самостійно на платформі «Прихисток». Так само тут є сервіс з пошуку житла тим, хто вимушений був виїхати через бойові дії.

Житло можна зайти sз врахуванням нюансів – кількості людей в родині, дітей, наявність домашніх улюбленців njoj. За допомогою платформи шукати і пропонувати житло можна як по всій Україні, так і за її межами. Наприклад, в Кіровоградській області на платформі станом на 3 травня доступно 890 місць для поселення. Окрім української, веб-сайт доступний на 39 мовах світу.

При цьому можна поскаржитися на те чи інше оголошення, якщо там опублікована недостовірна інформація, вимагають орендну плату, шахрайство тощо.

Також на платформі є детальна інформація щодо компенсації власнику житла за безкоштовне розміщення вимушених переселенців. Забезпечення компенсації передбачене за трьома напрямками: з резервного фонду державного бюджету, за рахунок місцевих бюджетів або за рахунок донорів. Тобто навіть якщо місцевий бюджет «не витягує» компенсації, то вони будуть виплачені з інших джерел.

Знайти житло, запропонувати своє або завантажити бланк заяви на отримання компенсації за безкоштовний прихисток можна за посиланням prykhystok.gov.ua. Платформа діє комунікаційним майданчиком виключно на волонтерських засадах, тож птри бажання проєкт можна підтримати донатами

Поширюйте

Коментуйте


Реклама