Життя

Чи мають право на пенсію родичі зниклого безвісти?

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2978

 

Антоніна Торшина, начальниця управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області роз'яснила хто має право на пенсію, якщо рідний зник безвісти.

 

pensia
Зниклі безвісти – особи, які зникли за особливих обставин, якими вважаються збройний конфлікт, воєнні дії, тимчасова окупація частини території України, надзвичайні ситуації природного чи техногенного характеру.

Рідні мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника

Непрацездатним членам сім’ї людини із офіційним статусом зниклої безвісти, незалежно від тривалості страхового стажу можуть призначити пенсію у зв’язку з втратою годувальника.

Хто має право отримувати пенсію, якщо людина зникла безвісти?

  1. чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку;
  2. діти зниклого безвісти, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років.
  3. Діти, які навчаються за денною формою навчання, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні;
  4. усиновлені діти, пасинок і падчерка (якщо вони не одержували аліментів від батьків);
  5. чоловік (дружина), а в разі їх відсутності – один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся зниклого безвісти незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) зниклого безвісти до досягнення нею (ними) 8 років;
  6. особи, які були на повному утриманні або одержували допомогу від зниклого безвісти, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.

Члени сім'ї зниклого безвісти, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв'язку з втратою годувальника.

Набуття права на пенсію через втрату годувальника

Право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника виникає через один місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Термін припинення виплати такої пенсії

Така пенсія призначається на період, протягом якого зникла особа зберігає цей правовий статус. Виплата пенсії припиняється з дня, наступного за днем внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, відмітки про встановлення місцеперебування, місця поховання чи місцезнаходження останків особи, зниклої безвісти або зниклої безвісти за особливих обставин”.

 

Поширюйте

Коментуйте