На городі або на підвіконні: як виростити зелень

08:59, 07 Травня, 2022

У рамках всеукраїнської ініціативи «Сади Перемоги» українцям розповіли як можна легко виростити зелень до борщу та салату. Йдеться про петрушку, кріп, шпинат, руколу.

Експертні поради під час вебінару надала керівниця агрохімічного напрямку компанії «Агріі Україна» Мирослава Подоляк.

За її порадами можна вирощувати зелень як на городі, так і на балконі. Лише у випадку вирощування на балконах варто купити якісний знезаражений ґрунт, радить експертка.

Як виростити петрушку

Сіють петрушку двічі на рік – восени і навесні.

З осені готують ґрунт. Він має бути пухкий, збагачений органікою  – 3-6 кг на квадратний метр.

Перед посівом потрібне мінеральне підживлення – до 100 г комплексних NPK на 1 кв. м. Також обробляють органічним фунгіцидом.

Щоб отримати ранні посіви петрушки навесні експертка радить насіння змочують і пророщують. Сіють на глибину не більше як 2,5 см. Сходи через 14-16 днів.

Перші сходи часто хворіють від холоду – тому пересівати або досівати. При цьому можна додати антистресан, наприклад, Фолік Аміновігор 30-40 мл на 10 л води.

Якщо є ураження хворобою – сіємо в іншому місці.

До речі, петрушка, як і вся зелень, накопичує нітрати, тому азотними добривами не зловживайте. Краще використовувати органічні добрива, наприклад, Leanum 70-80 мл на 10 л води.

Як виростити кріп

Кріп можна вирощувати від ранньої весни до пізньої осені.  Щоб отримати ранні посіви, кріп можна висіяти на зиму. Зимові посіви мають бути на 3-4 см, а весняні – 1,5-2 см.

Щоб отримувати протягом сезону свіжу, якісну рослину кріп треба садити поетапно. Також потрібно чергувати весняні й літні сорти. Перші посіви проводять, коли ґрунт прогрівається до 3-5 градусів. Наступні посіви роблять через кожні 10-15 днів. У березні-квітні, липні сіяють пізні сорти. У другій половині травня – початку червня сіють ранні сорти.

Зрізують при висоті 10-35 см. Одного посіву вистачає на два тижні.

Використовуємо мікродобрива під цибулю та часник. Можна вносити із поливом.

Фахівчиня радить використовувати кріп кущових сортів, які довше вегетують – 20-25 днів, а також не так швидше старіють.

Щоб отримати ранній кріп його можна сіяти під агроволокно.

Якщо є ураження хворобою, шкідниками – сіємо в іншому місці.

Як виростити шпинат

За словами експерти, він легко вирощується. Це дуже рання зелень, бо її можна виростити вдома розсадою. Посіяти в касети і на початку травня садити розсаду. І вже за 20 днів отримати якісний шпинат. Загалом висаджують розсаду у відкритий ґрунт – у другій половині травня.

Сіють шпинат ранніх сортів у ґрунт у кінці квітня. Потім можна висівати насіння конвеєрним способом кожні два тижні. Від посіву до збирання – п’ять тижнів. Пізні сорти можна сіяти до середини серпня.

Можна чергувати висівання шпинату і садіння розсади, що дозволить мати свіжу зелень протягом усього сезону.

Шпинат вибагливий до кислотності.

Полив має бути постійний. У спеку та посуху – поливають тричі на тиждень.

Рослина дуже уражається хворобами і шкідниками, однак з ними у період вегетації хімічними способами боротися не можна. Тому боротьба з хворобами та шкідниками – це лише профілактика та удобрення.

Як виростити руколу

Через короткий період вегетації руколу можна вирощувати протягом усього сезону. Вирощувати можна як на балконах чи підвіконнях, так і у відкритому ґрунті.

При цьому зверніть увагу, що смакові якості рослини відрізнятимуться якщо вона вирощена у відкритому чи закритому ґрунті.

  • Гострішу й ароматнішу руколу можна отримати у відкритому ґрунті влітку.
  • Ґрунт під руколу підготовлюють по аналогії з попередніми культурами.
  • Висівають протягом квітня-серпня також поетапно кожні два-три тижні. Посів на глибину 2 см. Ґрунт має прогрітися до 9-14 градусів.
  • Рукола швидко старіє.
  • Ранні сорти вирощують з розсади, наприклад, на підвіконні чи в тепличках.
  • Середній термін дозрівання – 20-35 днів.
  • Ділянка під руколу має бути без прямих сонячних променів.
  • Як іншу зелень руколу не можна обробляти ні фунгіцидами, ні інсектицидами. Обробляти можна лише насіння і лише органічними фунгіцидами.
  • Рукола страждає від шкідників. Однак у такому випадку посіви видаляють і садять нову.
  • Руколу варто підживлювати органічними добривами з поливом. Полив – три-чотири рази на тиждень.

«Гречка» також нагадує секрети вирощування огірківперцю й баклажанівцибуліморквипомідорівбурякакапустигарбузів та кабачків, а також кавунів й динь. А ще для граних врожаїв варто знати правила сусідства овочів на грядках та періоди висадки овочів.

Останні новини по темі
Як відбувається реабілітація після ринопластики. Ускладнення, які можуть виникнути при недотриманні рекомендацій лікаря
1_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg
zahusnuk ukr
Ще трьох захисників Кіровоградщина втратила на війні
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024