Поради для городників початківців

10:18, 08 Травня, 2022

Хочеш зайнятися городництвом, але не знаєш з чого почати? Якою має бути земельна ділянка та що і скільки на ній вирощувати? На ці питання дають відповіді експерти в рамках всеукраїнської ініціативи «Сади Перемоги».

Моя перша земельна ділянка

З чого почати займатися городництвом розповів під час вебінару проєкту «Сади Перемоги» фахівець з агрохімії компанії «Агріі Україна» Максим Желевський.

Починати варто з невеликої гарно освітлювальної ділянки. Адже рослинам потрібно світло, щоб мати гарний врожай.

Потрібно також врахувати при виборі ділянки, що має бути доступ до води для поливів рослин.

Доведеться також придбати інвентар: лопати, граблі, сапи, вила, візок, відра, кошики, обприскувач, садовий шланг.

Оберіть кілька видів овочів, які любите і хочете вирощувати. Купіть насіння цих культур.

«Гречка» вже писала про секрети вирощування «Гречка» вже писала про секрети вирощування огірківперцю й баклажанівцибуліморквипомідорівбурякагарбузів та кабачків, капусти, а також кавунів й динь.

Скільки овочів садити?

Проєкт «Сади Перемоги» розробив овочевий калькулятор, за допомогою якою зможете розрахувати річну потребу в овочах для вашої сім’ї. Навіть можна дізнатися площу земельної ділянки, яка необхідна для їх вирощування.

Наприклад, для сім’ї із трьох людей буде достатньо 552,5 кв.м для посадки городини для власного споживання.

Для економії площі, а також для збільшення врожаю, такі культури як огірки, помідори, квасоля і подібні до них, радять вирощувати за допомогою агрошпалер – натягнутого між стовпчиками дроту для підтримки рослин.

Якщо одночасно організовуєте город і створюєте сад, то починайте розбивку ділянки з найвищих дерев, поступово переходячи на кущі, щоб високорослі культури не приховували від сонця низькорослі.

План городу

Фахові рекомендації під час планування городу такі:

  • при наявності ухилу ділянки – грядки розбивайте поперек, щоб зменшити розмивання ґрунту і затримати вологу;
  • якщо ділянка рівна та суха, то грядки організовуйте зі сходу на захід – щоб знизити випаровування вологи з міжрядь;
  • якщо ділянка низинна, то грядки розміщуйте з півночі на південь – щоб міжряддя підсихали під полуденним сонцем;
  • вирощуйте овочі там, де більше сонячного світла і земля краще прогрівається;
  • рельєф наділу має бути максимально рівним, якщо цього не можна досягти – подбайте про дренажні канавки в низинних місцях, або подумайте про формування терас;
  • у разі видовженої ділянки рядки краще робити впоперек, ніж вздовж, тому що в такому разі рядки будуть коротші та зручніші для обробітку;
  • ширину міжряддя розраховуйте в залежності від того, які культури будете висаджувати і як їх обробляти: сапою, полільником, мотоблоком тощо;
  • продумайте організацію системи поливу.

Форма невеликого наділу для вирощування овочів може бути будь-яка. Не варто зациклюватися на стандартних прямокутниках, головне під час формування грядок враховуйте, що ходити між насадженнями небажано – тому не робіть грядки занадто широкими. Розробляючи ділянку під город більшого розміру варто враховувати рельєф місцевості та можливості заїзду автотракторної техніки для обробітку й вивезення врожаю, забезпечення прополювання, підгортання, поливу, обприскування.

«Гречка» також нагадує правила сусідства овочів на грядках, періоди висадки овочів, а також як виростити зелень для борщу та салату.

 

Останні новини по темі
У Новопразькій громаді горів будинок: загинула пенсіонерка
279263759 314103807571545 8176121376367189096 n
279927635 295982749391462 446762833026738062 n copy
Хабар у 7 тисяч доларів: посадовцю судової оборони обрали запобіжний захід
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024