Життя

Чи мають підприємці сплачувати ЄСВ під час воєнного стану?

. 1415

Під час воєнного стану в Україні значно спростили умови ведення підприємництва, зокрема і для фізичних осіб-підприємців. Серед спрощень – можливість не сплачувати єдиний соціальний внесок.

podatkova znuzka

Начальниця фінансово-економічного управління Пенсійного фонду в Кіровоградській області Сніжана Соловей пояснила, що можливість не сплачувати ЄСВ є лише правом, а не звільненням від оподаткування. Йдеться про закон, згідно з яким з 1 березня 2022 року та протягом 12 місяців після скасування воєнного стану деяким підприємцям дали право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за себе. Це стосується ФОПів на спрощеній та загальній системі оподаткування, членів фермерського господарства та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Рішення про несплату ЄСВ є добровільним. Та варто врахувати, що при несплаті внеску втрачається страховий стаж за такий період.

«Варто враховувати, що від наповнення бюджету Пенсійного фонду України залежить своєчасна виплата пенсій та допомог пенсіонерам», – зазначила Сніжана Соловей.

За інформацією ПФУ, надходження ЄСВ за квітень 2022 року у Кіровоградській області склали 572,5 мільйона гривень, а місячна потреба в коштах на пенсійні виплати пенсіонерам області – 1 мільярд 20 мільйонів гривень.

Крім того, ФОПи другої та третьої групи мають право не сплачувати ЄСВ за найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України. В такому випадку суми ЄСВ сплачуються за рахунок державного бюджету.

З 1 січня 2022 року мінімальний страховий внесок з ЄСВ за місяць складає 1 430 гривень.

Раніше «Гречка» повідомила про нове розпорядження Кабміну щодо ввезення автівок з-за кордону в Україні.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама