Життя

Лікування ран швидко і без болю: «Файно Маркет» передав лікарні нове хірургічне обладнання

 Автор: Анастасія Дзюбак. 3188

Мережа супермаркетів «Файно Маркет» вже не вперше допомагає медичній сфері Кіровоградщини. І сьогодні, 13 травня, від компанії нове хірургічне обладнання для лікування ран отримала Кропивницька лікарня швидкої медичної допомоги.

Два роки тому мережа «Файно Маркет» започаткувала кампанію з підтримки лікарів Кіровоградщини. На першому етапі, а саме 18 травня 2020 року, у період високої фази епідемії коронавірусу компанія передала лікарням захисні костюми багаторазового використання.

В рамках наступного етапу мережа передала районним та обласним медзакладам бонусні картки, впроваджені саме для медичних працівників. Картка дає додаткову знижку у 10% на придбання товарів у будь-якому супермаркеті мережі. Така знижка буде діяти до закінчення карантину, і за 2 роки картками для медиків користуються більше 11 тисяч клієнтів.

У лютому минулого року, компанія придбала для геріатичного відділення дитячої обласної лікарні інфузоматор.

Цього разу «Файно Маркет» передали Міській лікарні швидкої медичної допомоги у Кропивницькому спеціалізовану хірургічну вакуумну систему, яке дозволить лікувати рани пацієнтів ефективніше і без зайвого болю. 

Ця лікарня обрана меценатами не випадково: саме тут працює найбільше лікарів хірургічного профілю, можуть одночасно бути задіяними декілька бригад. До воєнного стану тут проводилося близько 15 тисяч хірургічних втручань за рік, наразі ці показники збільшилися.

«Обладнання потрібно було оперативно. Так як воно дорого вартісне і специфічне, то отримати його було складно. Тож відгукнулися підприємці, яким вдалося все швидко організувати – за що ми їм дуже вдячні», – прокоментував директор обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко.

Як розповіла представниця мережі Ірина Протопопова, компанія передала п’ять пристроїв для вакуумної обробки ран і комплекти розхідного матеріалу до них.

«Це портативні апарати, тому пацієнт може з ним вільно ходити. Завдяки ним не потрібно робити чисельні перев’язки. Глибокі рани довго заживають, потребують чисельних перев’язок, а цей пристрій зменшує час загоєння на 50-70 відсотків», – пояснив медичний директор Валерій Заремба.

Окремо цей апарат важливий для людей з цукровим діабетом, які мають виразки. Завдяки новому хірургічному обладнанню загоєння ран прискорюється, протікає з меншою травматизацією і болем, а отже і зменшується рівень інвалідизації при ускладненнях.

«Це був перший транш від мережі на пів мільйона гривень. В рамках другого плануємо купити такі апарати і для інших закладів – відповідно до запитів. Також шукаємо можливостей закупити і передати кисневі концентратори, які необхідні лікарням Кіровоградщини», – додала Ірина Протопопова.

Реклама

Поширюйте

Коментуйте