Життя

Паспорт, реєстрація ФОП і документи на нерухомість – що змінювати при перейменуванні вулиці

. 3189

У містах і селах вулиці, названі іменами діячів сусідньої держави-агресора, отримують нові назви, зокрема і імена Героїв України. Пояснюємо, що потрібно робити з документами мешканцям перейменованих вулиць.

Чи потрібно змінювати місце реєстрації?

Зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання. Тому нову назву можна внести, наприклад, при обміну паспорта чи зміні прізвища –  коли виникає безпосередня потреба.

За законодавством, у разі зміни назви вулиці чи нумерації будинків до реєстру територіальної громади вноситься нова інформація із збереженням попередньої. Тож при бажанні можна у будь-який час внести зміни до своїх документів, що містять відомості про місце проживання/перебування. Або не змінювати, поки не з’явиться потреба обміну самих документів з інших причин.

Чи міняти документи на нерухомість?

Якщо вулицю, на якій розташована нерухомість, перейменували – документи щодо права власності із попередньою назвою залишаються чинними. Йдеться про свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договори купівлі-продажу, дарування тощо.

Але якщо власник бажає продати, подарувати або передати у спадок свою нерухомість, у документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва.

Чи змінювати адресу реєстрації юридичної особи?

При перейменуванні вулиці, на якій зареєстрована юридична особа, потребує зміни відомостей  і щодо фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Також потрібно повідомити банківські установи і контрагенти про зміну реквізитів у діючих договорах, виготовлення нової печатки, бланків тощо.

Водночас граничних термінів для зміни відомостей щодо місцезнаходження ФОПів та інших юросіб не встановлено. Тож суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.

«Гречка» нагадує, як нещодавно перейменували низку вулиць і провулків у Кропивницькому.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама