Життя

Як діє ринок нерухомості під час воєнного стану (ІНФОГРАФІКА)

 Автор: Анастасія Дзюбак. 5426

Під час воєнного стану в Україні урядом встановлено певні обмеження щодо купівлі-продажу, оренди нерухомого майна для убезпечення громадян від можливих ризиків. Деякі обмеження стосуються Державного земельного кадастру, інші – нотаріальної сфери.

neruhomist

Держгеокадастр під час війни

Автоматизована система Державного земельного кадастру відновила роботу з 19 травня. Це дозволяє фактично оформити право власності на земельні ділянки, житлові будинки, гаражі та інше нерухоме майно, що на ній розташоване. Проте деякі обмеження щодо дій Держгеокадастру зберігаються до кінця воєнного стану в Україні:

infografika Geokadastr1

Також на час війни в країні ввели тимчасові умови щодо оренди землі:

infografika Geokadastr

Нотаріальні дії щодо житла в умовах воєнного стану

У сфері ринку нерухомості на час воєнного стану діє декілька обмежень. Перше з них стосується відчуження нерухомого майна на підставі довіреності, що наразі заборонено. Це означає, що продати своє майно може тільки власник, який з’явився до нотаріуса особисто. При цьому посвідчення довіреностей на розпорядження нерухомим майном реєструвати можна – але дії з нерухомістю за цим документом поки недоступні.

Тимчасово діє заборона відчуження нерухомого майна, право власності на яке виникло менше ніж місяць тому. Винятком є спадок або розподіл часток у спільній власності.

Третє обмеження стосується громадян росії. Так, посвідчення правочинів за їх участю в Україні заборонено. Винятком є тільки ті громадяни РФ, які проживають на території України на законних підставах, а, отже, мають посвідку на постійне проживання, посвідку біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або інші законні підстави.

Слід врахувати, що наразі нотаріальне посвідчення договору відчуження нерухомого майна здійснюється виключно за місцезнаходженням такого майна. Нотаріальне посвідченнтаких договорів є обов’язковим. Нотаріус у свою чергу зобов’язаний роз’яснювати права і обов’язки, попереджати про наслідки вчинюваних нотаріальних дій для того, щоб юридична необізнаність не могла зашкодити людині.

 

Поширюйте

Коментуйте