Життя

Як подати декларацію для гумвантажів в електронній формі

. 2179

Декларацію на ввезення гуманітарної допомоги з-за кордону в Україну на митниці можна подавати тепер не тільки у паперовій, а і в електронній формі. 

mutnucya

Як повідомляє Державна митна служба України, люди для ввозу гуманітарної допомоги до країни, можуть подати декларацію через он дайн-платформу. Для цього потрібно зареєструватися за допомогою електронного підпису, BankID чи MobileID в особистому кабінеті на платформі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» cabinet.customs.gov.ua. На платформі у розділі «Громадянам» можна створити нову декларацію або знайти раніше створені.

Після заповнення декларації необхідно натиснути на «Подати декларацію» внизу форми. Якщо при заповненні були допущенні помилки, то система їх візуалізує. Декларація не буде прийнята, допоки не будуть виправлені всі помилки.

При прийнятті декларації Держмитслужба присвоює їй унікальний електронний ідентифікатор (УЕІ). УЕІ – це невелике ціле число, що починається з 00. Саме цю цифру ідентифікатора треба повідомити на митниці при ввезенні гуманітарного вантажу.

Щоб засвідчити завершення митного контролю, службовець ставить особисту номерну печатку на роздруківці електронної декларації. Роздруковувати електронну декларацію можна, але не обов’язково – за потреби її роздрукує власне працівник митниці.

Також можна в онлайні отримати форму декларації, заповнити її, після чого роздрукувати і подати на митниці. Для цього сервісу електронний підпис не потрібен, що підходить для нерезидентів.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама