Життя

Пенсії в умовах воєнного стану – як отримати та кому підвищили

. 5585

Російська агресія в Україні значно ускладнила соціальні виплати українцям, окрема пенсії. Це стосується насамперед мешканців тимчасово окупованих росіянами територій України, вимушених переселенців. Водночас в Україні у травні здійснили автоматичний перерахунок пенсій.

pensioneruu

Кому підвищили пенсії

У травні 2022 року виплати перерахували для пенсіонерів, які працюють. Це стосується тих громадян, які вийшли на пенсію або отримали перерахунок до 1 квітня 2020 року. У червні вони отримають не лише підвищені пенсії, а й доплати за квітень і травень.

Крім того, у липні будуть підвищені пенсії, які залежать від рівня прожиткового мінімуму. Зокрема, з 1 липня мінімальна пенсія становитиме 2027 гривень.

Як вимушеним переселенцям отримувати виплати

Українські пенсіонери, які були вимушені рятуватися від воєнних дій в інших областях України чи закордоном, мають право і надалі отримувати виплати. Ті, хто отримував пенсійні виплати на банківські картки, так само їх отримуватимуть і надалі.

Якщо пенсіонери отримували виплати через Укрпошту, але виїхали закордон, то вони можуть змінити спосіб отримання пенсії через особистий кабінет на порталі ПФ.

«Є питання з тими, хто поїхав закордон, а отримували через поштові відділення. Якщо не можуть отримати, то їхня пенсія просто чекає в Україні. Або можна через портал змінити спосіб виплати», – розповіла очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна.

Для тих українців, які переселилися до інших областей України, то вони можуть звернутися до найближчого відділення Пенсійного фонду, або ж самостійно змінити спосіб отримання виплат на порталі ПФ.

Номери гарячої лінії Пенсійного фонду в Кіровоградській області: (0522)33-04-41, (050)874-28-63, (097)988-98-68.

Прийом громадян фахівцями Фонду на Кіровоградщині здійснюється не тільки у сервісних центрах, а і на віддалених робочих місцях. Графік прийому на червень:

pens fond1

Що робити пенсіонерам на тимчасово окупованих територіях

Держава продовжує нараховувати виплати пенсіонерам, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. Ті, хто отримував кошти на картки, отримує їх  так і надалі. Однак пенсіонери, які отримували виплати в Укрпошті, мусять виїхати на підконтрольну Україні територію.

У Пенсійному фонді наголошують, що всі виплати, які пенсіонери не змогли отримати вчасно протягом війни, будуть збережені. Якщо пенсіонери не можуть виїхати на безпечну територію, то отримають виплати якнайшвидше після деокупації.

«На деокупованих територіях пошта прикладає максимум зусиль, щоб здійснити всі виплати по пенсійних зобов’язаннях. Наприклад, у Харкові, Київщині та Сумщині вони швидко розгортають пересувні відділення, і стаціонарні відділення, і здійснюють відповідні виплати», – зазначив голова правління ПФ Євгеній Капінус.

У разі труднощів з отриманням пенсій можна звернутися на гарячу лінію Пенсійного фонду за номерами 0800-503-753, (044)281-08-70, (044)281-08-71.

За матеріалами Центру громадського моніторингу та контролю

Поширюйте

Коментуйте


Реклама