Життя

Мешканців області попереджають про шахраїв: як вберегтися

 Автор: Валерія Жовтун. 7444

Мешканців області закликають бути пильними при повідомленнях про ніби порятунок родичів чи близьких людей, які потрапили в біду. Особливо, якщо при цьому потрібно щось продати чи переслати гроші в обмін на допомогу.

shahrai copy

Телефонні дзвінки від шахраїв

Як повідомляє поліція Кіровоградщини, якщо телефонують невідомі та пропонують сплатити певну суму грошей для розв'язання проблеми – не виконуйте їх вимоги. Не продовжуйте розмову при дзвінках з подальшим проханням перерахувати гроші або передати їх іншій людині.

Негайно зв’яжіться із рідними, щоб з’ясувати, де зараз вони перебувають, не перераховуйте гроші на вказані шахраями рахунки та не передавайте їх невідомим. Також зателефонуйте в поліцію та повідомте про подію.

Шахрайські методи

Якщо у населеному пункті помітили незнайомих, які обходять подвір’я, спілкуються з людьми під приводом продажу товарів чи надання послуг, пропонують чи, навпаки, звертаються по допомогу – будьте уважними. 

Серед розповсюджених методів шахраїв є:

  • обмін грошових купюр зі старих на нові;
  • виплати соціальної допомоги або надбавок до пенсій;
  • продаж товарів або скуповування продуктів сільгоспвиробництва.

Як себе захистити?

Щоб захистити себе від шахраїв:

  • не спілкуйтеся з незнайомими людьми;
  • не дозволяйте їм заходити на територію домоволодіння;
  • не відчиняйте двері незнайомим людям, які пропонують грошові виплати, компенсації, матеріальну допомогу, продаж медичного обладнання, харчів і подібне;
  • не купуйте товари у невідомих і не показуйте наявність у вас грошей.

Також звертайте увагу на підозрілих людей, на сторонні автівки, в яких, або поруч із якими знаходяться підозрілі люди, а також фіксуйте номерні знаки транспортних засобів.

Одразу повідомляйте поліції за телефоном «102».

«Гречка» нагадує, як шахраї виманюють гроші під фейковими ботами Дії.

 

Поширюйте

Коментуйте