Життя

В Україні заборонили музику і книжки з Росії та Білорусі – які є винятки

 Автор: Ірина Требунських. 5247

Напередодні, 19 червня, Верховна Рада ухвалила зміни до законів, які забороняють виконання у публічних місцях і медіа російської музики, а також обмежують імпорт російських і білоруських книжок. Проте у законах визначені винятки.

Muzuka

Тиша у маршрутках: в Україні заборонили російську музику

Закон «щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора» визначає, що в Україна зборонено виконувати в публічних місцях та на медіа пісні російською мовою та російських виконавців.

«Музичні продукти держави-агресорки часто по своїй суті були інформаційними спецопераціями, спрямованими на послаблення нашої держави. Така заборона дозволить мінімізувати ризики ворожої пропаганди та дозволить збільшити обсяги національної музики у культурному просторі», – йдеться у пояснювальній записці.

Законом забороняється на території України публічно виконувати чи демонструвати музику та відеокліпи виконавців, які є або були у будь-який період після 1991 року громадянами Росії чи Білорусі.

Винятками є співаки і співачки, які засуджують війну Росії проти України – перелік таких музикантів веде Рада національної безпеки та оборони України.

Також у законі є такі положення:

  • збільшити до 40% частку пісень державною мовою на радіо;
  • збільшити до 75% добового обсягу ведення передач, у тому числі розважальних та новинноаналітичних блоків державною мовою;
  • заборонити проведення гастрольних заходів, учасниками яких є музичні виконавці (співаки) які є громадянами держави-агресора;
  • заборонити відтворювати в салоні автобусу музику, звуки фільмів чи інші сигнали, крім інформації про поїздку, а також заборонити відтворювати музику в салоні таксі без згоди всіх пасажирів.

Заборона російських і білоруських книжок – які винятки

Також народні депутати заборонили імпорт видавничої продукції з Росії і Білорусі, тимчасово окупованих державою-агресоркою територій України. Щодо видань російською мовою, що ввозяться з інших країн, то їх дозволятимуть лише після перевірки на антиукраїнську пропаганду.

«В Україні з 1 січня 2023 року книги видаватимуться і розповсюджуватимуться державною українською мовою, мовами корінних народів України і офіційними мовами Європейського Союзу», – йдеться у законі.

При цьому заборонили випускати, ввозити, розповсюджувати в Україні видання, які містять твори громадян Росії. Проте заборона не стосується тих видань, які вийшли до 1 січня 2023 року.

Також винятком є книги, замовлені органами влади в інтересах національної безпеки, відсічі російській агресії – їх можуть видавати будь-якими мовами, але без включення їх в українську мережу книгорозповсюдження.

Поширюйте

Коментуйте