Життя

Етногурт YELKA презентували кліп на пісню у стилі пост-року «Ой сяду я край стола» (ВІДЕО)

. 3909

Етногурт YELKA випустили новий кліп на пісню «Ой сяду я край стола». Текст пісні записали ще під час експедиції на Кіровоградщині ще у 2019 році, але зараз гурт вирішив дати їй нове життя.

YELKA

Як розповіла солістка Світлана Буланова, пісню записали на диктофон під час експедиції  етнопроєкту «Баба Єлька» в селі Липняжка Новоукраїнського району у 2019 році. Це лірична пісня, але вона за сенсом своїм схожа на голосіння. Голосіння – це дохристиянська обрядова пісня-плач з речитативом, якою висловлюють тугу, біль і горе.

Згодом вона надіслала запис аранжувальнику Макcу Величко і запропонувала дати пісні нове життя.

«Від початку вона замислювалася як акустична пісня. Але в процесі все ж виявилося, що акустики недостатньо, і пісня тепер звучить наживо з вокалом, електрогітарою та ударними. Мабуть, звучання "Ой сяду я край стола" ближче саме до пост-року», – розповів він.

Пісня «Ой сяду я край стола» розповідає про біль жінки, яка вимушена сідати вечеряти наодинці. Лірична героїня змушена повторювати звичні ритуали, які для неї вже позбавлені будь-якого сенсу та перетворилися на механічну дію.

Сам кліп створила відеомейкерка Валерія Берневек. Відео передає маятник емоцій від смутку до горя, через прийняття і заперечення одночасно. Учасники етногурту пояснили, що навмисно залишили у відео одну персонажку у виконанні солістки Світлани, щоб підкреслити самотність та розгубленість героїні. «Кожна тріщина, пейзажі та навіть бездонне пусте небо створюють ту атмосферу, яку ми й хотіли передати», – додали учасники етногурту YELKA.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама