Життя

Дозвіл на виїзд з місця проживання у військкоматі: хто має отримувати і як (ОНОВЛЕНО)

. 6949

Генштаб Збройних Сил України опублікував документ про те, що військовозобов'язані, щоб виїхати за межі міста проживання, де вони стоять на обліку, мають отримувати дозвіл у військкоматі. Це викликало широкий суспільний резонанс, тож Головнокомандувач ЗСУ опублікував 6 липня нове рішення.

 Depositphotos 165390558 S

Генеральний штаб Збройних Сил України 5 липня повідомив, що Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу», передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Генштаб ЗСУ розробив порядок надання дозволу на виїзд. Він видається від 30 діб до року. Зараз вирішуть як унормувати питань переїздів людей, які систематично перетинають адміністративні межі через роботу чи особисті потреби.

Для поїздок у межах області дозволи не будуть потрібні, уточнили у Генштабі ввечорі.

На сайті ЗСУ оприлюднили порядок отримання дозволу.

Кому треба отримувати дозвіл на виїзд від військкомату

  • Призовники, яким дали чи які мають право на відтермінування від призову до року, але не пізніше дати закінчення відтермінування.
  • Людям призовного віку за поважних причин (хвороба або смерть рідних тощо) терміном до 30 діб.
  • Військовозобов’язаним і резервістам, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на термін до року.
  • Військовозобов’язаним і резервістам, що були заброньовані на період мобілізації та на воєнний час на термін до 30 діб.
  • В окремих випадках за рішенням керівника центру комплектування решті військовозобов’язаним і резервістам – за наявності інших поважних причин із поданням ними відповідних документів на термін до 30 діб.

Як виглядатиме дозвіл на виїзд за межі області від військкомату?

дозвіл на виїзд за межі місця проживання від військкомату

Клопотання до військкомату про дозвіл на виїзд: зразок

зразок клопотання про дозвіл на виїзд до військкомату

Будуть черги і корупція? Думка юристів

Колективне юридичне медіа Dead Lawyers Society пояснило ситуацію. 

Ця норма існує з 1992 року. Звучить вона так: "У воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України - без дозволу відповідного керівника)" (ч. 4 ст. 37).

Воєнний час настає з моменту оголошення стану війни чифактичного початку воєнних дій і закінчується у день і час припинення стану війни (ч. 3 ст. 4 Закону України "Про оборону України").

Опублікований порядок вказує, що дозвіл не треба тим, хто вибувають зі свого міста на нове місце проживання та мають відмітку у воєнному квитку про зняття з військового обліку.

«Тобто, коли, наприклад, адвокат їде у відрядження в іншу область, то це не зміна місця проживання (перебування). Те саме стосується й інших громадян, мета поїздки яких не змінити місце проживання (перебування): у гості до батьків, друзів, відрядження, інша поїздка у справах. Але за цим порядком, навіть на такі короткочасні поїздки, май ласку і візьми дозвіл військкомату.

На мою думку, в цьому немає жодного сенсу, це перевантажить як військкомати, так і осіб, які будуть перевіряти наявність дозволу на блок-постах, вокзалах, деінде. Плюс трохи помовчимо про мати нашу корупцію», – пишуть юристи.

Порядок надання дозволів відправили на доопрацювання

Новина про необхідність дозволів від військкоматів набула широкого резонансу. Тому вже 6 липня Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний повідомив, що дії Порядку надання дозволів скасовується, а сам документ відправили на доопрацювання

«Оновлений документ буде розроблено на основі змін до законів України, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану. Наявна законодавча база не враховує реалій сьогодення та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів», – написав Валерій Залужний на офіційній сторінці.

Головнокомандувач підкреслив, що цей документ від початку стосувався винятково внутрішньої роботи ТЦК та СП і не створював зобовʼязань, обмежень прав і свобод громадян України.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама