Життя

Підживлення розсади квітів: які бувають добрива

. 2742

У середовищі квітникарів є думка, що найкраще добриво для вирощування розсади – це комплексні добрива. Насправді набагато ефективніше удобрювати однокомпонентними складами. Головне – виявити, якої речовини не вистачає рослинам.

При цьому найкраще використовувати рідкі розчини для рослин. Від них ефект спостерігається набагато швидше, оскільки розчинені у воді живильні речовини швидше потрапляють через ґрунт до кореневої системи рослин. Чого не скажеш про гранульований препарат. Додаткова перевага, рідкі розчини судячи з каталогу інтернет-магазину Matla Flowers мають в середньому, меншу вартість.

unnamed 5

Види добрив для підживлення

Азотні

Азот відповідає за утворення речовини хлорофілу в листі. Саме завдяки йому вони будуть насичено зеленими. Тому, коли речовини не вистачає, відбувається пожовтіння листя та гальмування розвитку. Якщо з'явилася хоча б одна з вищезгаданих ознак, то настав час підгодувати розсаду азотом через грунт.

Джерелами його є:

  • Сечовина
  • Аміачна селітра
  • Аміачна вода та інші

Найбільший вміст азоту спостерігається у сечовині. Вона є найпоширенішим азотовмісним добривом.

Фосфорні

Фосфор бере безпосередню участь в утворенні вуглеводів та відповідає за розвиток кореневої системи квітів. Якщо у розсади слабкі коріння, а листя набуло фіолетове з червоним відтінком забарвлення, то найімовірніше є брак фосфору. Основними фосфоровмісними добривами є:

  • Аммофос
  • Суперфосфат калію
  • Кісткове борошно

Ці препарати знає будь-який дачник. В амофосі за складом фосфору найбільше.

Важливо! Для посилення ефекту кісткове борошно максимально подрібнюється і поєднується з гноєм. Вноситься щотижня.

Калійні

Цей тип допомагає зміцнювати імунітет і загальну опірність рослин хворобам. Основними ознаками нестачі калію є жовте окантування листя по краю. Для боротьби з дефіцитом калію найчастіше застосовують калійну селітру та сульфат калію. Також радимо враховувати природний рівень калію в ґрунті, в якому зростатиме квітка після висадки. Тому що глинисті ґрунти, такі як біля Чернігова, будуть набагато більше мати калію в собі, ніж звичайний чорнозем біля Тернополя або в інших регіонах, де переважають чорноземи чи супіщані ґрунти.

Важливо! Не можна вносити калійні добрива на етапі появи сходів. Розсада неминуче загине.

Як вибрати добрива

Не можна однозначно відповісти на запитання: «Чого не вистачає моїм рослинам?!» У кожному конкретному випадку відповідь буде індивідуальною. Вибір основного елемента підживлення залежить від того, якого конкретно речовини не вистачає рослині та від виду самої розсади. Так петунії та чорнобривці потрібно підгодовувати один раз на 2-3 тижні залежно від їх стану. Під клематиси потрібно вносити речовини тільки, якщо зблідли листя або рослини стали млявими.

Коли не потрібно підгодовувати розсаду

Знати, коли не вносити добрива, так само важливо, як і знати, коли вносити. Якщо рослини перебувають у стані стресу, то підживлення може лише погіршити їхній стан. Стрес можна визначити за такими ознаками:

  1. Листя пониклі – їм потрібна вода.
  2. Саджанці витяглися – їм потрібне світло.
  3. Кінчики листя стали коричневими і сухими - вони обпалені занадто великою кількістю світла або надлишком марганцю в грунті.
  4. Сіянці падають на ґрунт – вони можуть бути заражені.

Спочатку потрібно вирішити ці проблеми, поки розсада не стане життєздатною, а потім уже удобрювати її.

Виростити гарну розсаду – непросто, особливо для квітникарів-початківців. Але гарне підживлення внесене вчасно допоможе отримати найкращий результат.

Реклама

Поширюйте

Коментуйте


Реклама