Життя

В Україні повсюдно впроваджуватимуть проєкти з термомодернізації

 Автор: Лариса Романюк. 3932

В Україні буде спрощено процес впровадження енергоефективних заходів у житлових та громадських будівлях та співпрацю з Фондом енергоефективності.

 osbb5

Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Умови для комплексної термомодернізації будівель в Україні – результат прийнятого Верховною Радою України у другому читанні та в цілому законопроєкту, розробленого Мінрегіоном спільно з міжнародними партнерами, народними депутатами та експертами.

«Завдяки поширенню проєктів термомодернізації Україна зможе швидше досягти енергетичної безпеки та економічного розвитку після перемоги. Термомодернізація існуючих та будівництво нових, сучасних та енергоефективних будівель – це інструменти, які дозволять декарбонізувати національний фонд будівель України», – зазначив Олексій Чернишов.

І додав, що для цього доведеться забезпечувати високий рівень вимог до енергоефективності, робити проєкти з термомодернізації повсюдними, а інструменти державної підтримки – зручнішими. На це спрямований прийнятий законопроект.

Документ передбачає

  •  впровадження систем енергетичного менеджменту в будівлях державного сектору;
  • запровадження комплексного підходу щодо формування політики у сфері енергетичної ефективності будівель за рахунок стратегії термомодернізації будівель в Україні та створення національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель;
  • можливість поетапного фінансування Фондом енергоефективності проєктів термомодернізації, що дозволить співвласникам багатоповерхівок впроваджувати енергоефективні заходи покроково;
  • можливість залучення Фонду до відбудови пошкоджених та зруйнованих будівель.

Законопроєкт вносить зміни до інших документів, що регулюють сферу енергетичної ефективності будівельі з урахуванням вимог та кращого досвіду країн Європейського Союзу.

Як інформували раніше, у Кропивницькому 45 багатоповерхівок подали на термомодернізацію – державну програму з утеплення будинків по країні у 2022 році.

 

Поширюйте

Коментуйте