Життя

Чому ловити рибу біля ліній електропередач небезпечно

. 2377

Вилов риби поблизу повітряних ліній електропередачі (ЛЕП) може загрожувати здоров’ю та навіть життю – це пов’язано із матеріалами сучасних вудилищ та вологістю повітря біля водойм.

rubalka richka

Про небезпеку мешканців області попереджає ПрАТ Кіровоградобленерго. Зазначається, що матеріали сучасних вудилищ є провідниками для електроструму, як і мокра волосінь та підвищена вологість біля водоймищ. Тому рибалити в охоронній зоні ЛЕП загрожує життю.

«Небезпека полягає в тому, що не обов'язково потрібний прямий контакт із проводами. Вудлище створює небезпеку навіть при наближенні до проводів на невелику відстань, а торкання їх неминуче призведе до травми», – зазначають у компанії.

  • Рибалкам радять дотримуватися наступних правил електробезпеки:
  • Обирати місце для риболовлі подалі від ЛЕП, трансформаторів та інших енергооб’єктів.
  • Огляньте місце – можливо, там є інформаційні таблички або знаки, що попереджають про небезпеку лову в грозу та поблизу ЛЕП.
  • Складайте вудилища під час проходу під ЛЕП, щоб не торкнутися ненароком або не наблизити його до проводів. Відстань від вудилища до проводів у півтора метра вже є небезпечним.
  • Не можна рибалити під час грози: вода проводить струм, а удар блискавки поширюється навколо водоймища в радіусі понад 100 метрів. При наближенні грози слід негайно відійти на безпечну відстань від берегової лінії.

Раніше «Гречка» пояснювала, чим і як можна ловити рибу в сезон риболовлі.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама