Життя

Обираємо дитячий пральний порошок

. 2689

З появою в домі новонародженої дитини прати доводиться щодня, тому до вибору пральних засобів потрібно поставитися дуже відповідально. Шкіра немовляти дуже ніжна, захисні функції працюють не на повну силу, тому на різні подразники вона відповідає миттєво: може з’явитися почервоніння, висипи та інші алергічні прояви. 

 

Перед покупкою дитячого прального порошку, уважно читайте напис на етикетці. На засобі має бути зазначено, що він призначений саме для прання дитячої білизни. А от що означають інші складники, розберемо детальніше.

1 ПАР

ПАР – це поверхнево-активно речовини, які «знаходять» забруднення та з’єднуються з ними, внаслідок чого руйнується зв'язок між тканиною і молекулами бруду. Кількість ПАВ не повинна перевищувати 2-5%. При цьому потрібно пам’ятати, що ПАР можуть накопичуватися у шкірі, якщо білизна погано виполоскана. 

2 Мильна основа

Мильна основа може бути на рослинній чи тваринній основі. Головне, щоб до складу порошку не входили синтетичні жирні кислоти. Вони можуть спровокувати алергічні реакції.

2 Фосфати

Фосфати в порошку виконують зв’язувальні функції. Вони додаються до складу прального засобу, щоб нейтралізувати солі кальцію, пом’якшити воду. Деякі виробники замість фосфатів використовують сесквікарбонат натрію. В пральних засобах для дітей кількість фосфатів не повинна перевищувати 5% (або взагалі не міститися).

3 Віддушки

В дитячому пральному порошкові не повинно бути хімічно агресивних віддушок. Якщо ви купили пральний засіб і не відчуваєте різкого аромату – це гарний знак. Це означає, що виробник провів процедуру очищення продукту, щоб нейтралізувати запах або додав натуральні ароматизатори.

4 Оптичні відбілювачі 

В дитячих пральних засобах не повинно міститися хлору, перборату натрію. Такі компоненти агресивно впливають на стан шкірних покривів дитини. Обирайте порошки без оптичних відбілювачів або шукайте засоби з кисневими відбілювачами. Вони гарно розщеплюють бруд, за рахунок чого білизна виглядає чистою та має свіжий аромат. Проте врахуйте, що прати доведеться на режимі, коли температура води не менше 80°С.

5 Ензими 

Такі компоненти можуть бути в пральних засобах для дорослих. Ензими гарно розщеплюють мікрочастинки бруду. Однак в дитячих пральних засобах такі ферменти не бажані.

При використанні будь-якого прального засобу слід дотримуватися рекомендацій виробника щодо кількості порошку. Не перевищуйте вказані норми.

Реклама

Поширюйте

Коментуйте


Реклама