Життя

Як виписати незнайомця з подарованого житла

. 2801

 

У 2020 році, коли проходили місцеві вибори, на адресу пані Вікторії з Кіровоградщини надійшло запрошення на ім'я невідомого чоловіка.

 

295009097 418351710335682 613754650203660317 n

Звернутися до чоловіка з пропозицією про зміну його місця реєстрації можливості не було, оскільки клієнтці насправді не відомо, ким є особа, де може проживати та які його контактні дані.

Тож, пані Вікторія звернулася до Вільшанського бюро правової допомоги Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та просила підготувати до суду заяву щодо визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, а саме квартирою, яку їй у 2019 році подарувала бабуся.

Заявниця надала всі необхідні підтверджуючі документи на право власності на житлову квартиру.

Завідувачка сектору Вільшанського бюро правової допомоги Голованівського МЦ з надання БВПД Анастасія Повар, вивчивши усі надані документи та обставини справи, визначила алгоритм дій для пані Вікторії та підготувала позовну заяву про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

«Право приватної власності є непорушним. Згідно ст. 317 Цивільного кодексу України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном та статтею 319 Цивільного кодексу України визначено, що саме власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд», – коментує Анастасія Повар.

Вільшанський районний суд Кіровоградської області розглянувши відповідну позовну заяву задовольнив її в повному обсязі.

Довідково: Згідно із ст. 391 Цивільного кодексу України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.Відповідно до ч.1 ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням.

Відповідно до ч.2 ст.405 Цивільного кодексу України, особа втрачає право на користування житлом, у разі його відсутності без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено договором або законом.

З рішенням суду по справі можна ознайомитись тут: https://reyestr.court.gov.ua/Review/103336183

Раніше "Гречка" писала, як oтpимaти дoпoмoгy вiд Aгенcтвa OOН y cпpaвaх бiженцiв

Поширюйте

Коментуйте


Реклама