Життя

В Україні з’явилася платформа для пошуку дітей

. 1925

Сьогодні, 1 серпня, в Україні запрацював державний онлайн-портал отримати консультацію або подати заяву щодо злочинів проти дітей під час війни.
V Ukrai ni stvoryly Telegram kanal dlya poshuku znyklyh ditey scaled e1646675534999

В Україні стартувала платформа «Діти війни» для розшуку та збору актуальної інформації про злочини проти дітей. Платформа допомагатиме відповідним органам збирати інформацію про дітей, які постраждали під час війни, зокрема зникли безвісти або були незаконно депортовані до росії.

Тут ви можете повідомити про:

  • дитину, яка загубилася;
  • злочин, скоєний проти дитини;
  • факт депортації дитини;
  • примусову зміну громадянства та документів дитини;
  • інші порушення прав дитини під час війни;
  • якщо ви знайшли дитину без супроводу дорослих.

Платформа створена Міністерством реінтеграції разом з Національним інформаційним
бюро за дорученням Офісу Президента України. На ній можна знайти актуальні відомості про поранених, вбитих, зниклих безвісти та незаконно депортованих дітей. Крім того там розміщена інформація про дітей, яких знайшли правоохоронці та повернених з депортації.
Сайтом може бути корисним як батькам зниклої, переміщеної або ж депортованої дитини, так і усім, хто має будь-яку інформацію про зниклих дітей, порушення їхніх прав та злочини, скоєні проти них.

Наразі відомо про щонайменше 450 тисяч переміщених і депортованих на територію росії дітей. Крім цього, на сьогодні 693 дитини поранені, 358 загинули, 203 зникли безвісти та щонайменше 5 754 примусово переміщені та депортовані. Станом на 1 серпня правоохоронці знайшли 4039 дітей, які перебували в розшуку, 47 вдалося повернути з депортації.

Подати заяву в один клік чи отримати консультацію можна за цим посиланням.

Консультаційний центр Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини: 0800-50-17-20

 

Фото умовне: НУШ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама