Статус тимчасового захисту для українців у ЄС продовжили

12:42, 05 Серпня, 2022

Система тимчасового захисту для українців, яка сьогодні діє в ЄС, буде працювати до весни 2024 року.

Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина за результатами своєї зустрічі з Комісаром ЄС із внутрішніх справ Ільвою Йоханссон під час засідання робочої групи щодо захисту прав і свобод громадян України, які перебувають на території держав-членів ЄС та інших держав як тимчасово переміщені особи.

«Громадяни України можуть повертатися до України та назад на територію Євросоюзу. Але у випадку довгострокового повернення, громадяни мають зніматись з реєстрації в ЄС та наново перереєстровуватись у разі повернення», – сказала Ольга Стефанішина та наголосила на важливості додаткової комунікації щодо безпекових умов в Україні при поверненні громадян на Батьківщину.

В свою чергу на порталі МВС зазначили, що Ілва Йохансон розповіла, що вже понад 4 млн українців звернулися за наданням тимчасового захисту до ЄС.

За словами Йоганссон, понад 8 млн українців змушені були покинути Україну та переїхати у країни ЄС. І ця цифра за кількістю дорівнює кількості населення середньої країни в Європі.

«На початку війни я була на кордоні Польщі з Україною, відвідувала кордон із Румунією, була в Естонії та бачила як українці перетинають кордон. Вони були надзвичайно виснажені, вони несли надзвичайно втомлених і переляканих дітей. Далі понад 4 млн українців звернулися за наданням статусу в рамках інструменту тимчасового захисту, який надає ЄС. Цей механізм був активований вперше за 20 років з моменту як він був прийнятий. Він надає можливість біженцям звертатися по допомогу і мати змогу працевлаштуватися, а їх дітям відвідувати школи, садочки», – зауважила Комісар ЄС.

Крім того, вона зауважила, що українці, які перебувають в країнах ЄС, мають можливість поїхати до себе додому, якщо є в цьому потреба, побачитися зі своїми близькими. Якщо це не довготривала подорож, то це можна зробити без зняття з реєстрації в ЄС.

Втім, тих, хто вирішить повернутися до України на постійне проживання, в ЄС закликають повідомити відповідні органи про скасування реєстрації в рамках інструменту тимчасового захисту.

Зазначимо, раніше йшла мова, що тимчасовий захист для українців у ЄС буде діяти протягом одного року, але якщо ситуація в Україні покращиться, механізм можуть достроково зупинити. Водночас цей період можуть автоматично подовжити ще на шість місяців, максимум двічі. Також Європейська комісія може запропонувати Раді ЄС збільшити тривалість захисту ще на один рік. Тобто максимальний строк тимчасового захисту – три роки.

Останні новини по темі
У селищі Смоліне заради економії закрили дитсадок
dytsadok
3a2abb224496196c5126c5ee0d67331f
Жителям Кіровоградщини пропонують безкоштовно навчитися фрілансу
Читайте також

Шість громад Кіровоградщини повідомили про загибель та провели в останню путь полеглих земляків, які боролися проти окупантів на фронті....

18:00, 11 Вересня, 2024

Спортсмен Олег Дорощук з Кропивницького виборов срібну медаль на міжнародному легкоатлетичному турнірі Galà dei Castelli у Швейцарії....

16:39, 11 Вересня, 2024

У Кіровоградському обласному онкоцентрі запрацював гамма-терапевтичний апарат TERABALT із коліматорною насадкою. Медзаклад став першим в Україні,  де лікуватимуть пацієнтів...

16:31, 11 Вересня, 2024