Життя

В Україні запустили проєкт для допомоги постраждалим від сексуального насильства під час війни

. 2617

В Україні запустили інформаційну платформу "Далі Є", створену для людей, які пережили сексуальне насильство під час війни.

21 2 820x505

Як повідомили у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, проєкт Психічне здоров'я для України у партнерстві з консалтинговою агенцією One Health запустили інформаційну платформу “Далі Є”. 

Вона створена, аби допомогти людям, які пережили сексуальне насильство під час війни, знайти всю необхідну інформацію у одному місці про те, як та де можна отримати медичну, психологічну та юридичну допомогу в Україні та Польщі.

На сайті ви знайдете таку інформацію:

  • надійні організації, які надають допомогу, та їх контакти;
  • що робити, якщо ви стали свідком насильства;
  • як спілкуватися з близькою людиною, яка пройшла крізь такий досвід;
  • чому важливо давати свідчення та яка їх цінність;
  • корисні матеріали для фахівців у сфері психології, юриспруденції та журналістики: як працювати з такими клієнтами, як етично проводити інтерв’ю та писати про це.

Крім того, люди, які постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з воєнними діями та збройним конфліктом, мають право на безоплатну допомогу: правову, медичну, соціальну, психологічну.

Система надання безоплатної правової допомоги надає консультації та роз’яснення з будь-яких правових питань.

У кримінальних провадженнях, розпочатих за фактом вчинення сексуального насильства, для постраждалих забезпечується безоплатна допомога для представництва інтересів у судах; складення документів процесуального характеру, зокрема: позовних заяв, клопотань, заяв до суду.

Єдиний телефонний номер системи надання БПД 0 800 213 103

Усі сервіси безоплатної правової допомоги за цим посиланням.

 

Ілюстрація:  zoda.gov.ua

Поширюйте

Коментуйте


Реклама