Життя

Як перевірити свій страховий стаж онлайн?

. 2698

 

Розмір пенсії громадян України залежить від заробітної плати та страхового стажу. Свій страховий стаж можна подивитися онлайн через вебпортал Пенсійного фонду.

 

Depositphotos 98009342 S

Як подати документи про стаж онлайн

Загальнообов’язкове пенсійне страхування в країні введено з 1 січня 2004 року. Він вираховується за сплачені робітником щомісячні страхові внески.

Якщо людина має трудовий стаж до 2004 року, то відповідні документи можна надати до Пенсійного фонду онлайн. Для цього скан-копії документів може подати або власне працівник, або страхувальник. Документи мають бути завірені електронним підписом.

Щоб подати скан-копії документів, потрібно:

  • Зайти на портал електронних послуг Пенсійного фонду, авторизувавшись за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
  • Обрати послугу «Відомості про трудову діяльність» і заповнити анкету. Для застрахованої особи дані в анкеті визначаються автоматично, а для страхувальника надаються на ручне заповнення.
  • Заповнити записи паперових документів (трудової книжки, військового квитка, диплому, книжки колгоспника тощо), сканкопії яких буде додано до звернення.
  • Після звернення опрацюють працівники Пенсійного фонду, а про стан обробки та результати можна слідкувати через особистий кабінет на порталі.

Чому страховий стаж відображається не в повному обсязі?

Як пояснила начальниця управління обслуговування громадян Світлана Риндіна, в особистому кабінеті на вебпорталі ПФУ відображається відомості про страховий стаж починаючи з 1 січня 2004 року. Стаж після 2004 року визначається на основі сплачених щомісяця страхових внесків.

«Зарплата ж відображається у відповідному розділі і формується за даними звітності про застрахованих осіб, яка є обов’язковою для роботодавців», – пояснила вона.

Також в особистому кабінеті користувача вебпорталу можна переглянути матеріали про пенсійну справу у розділі «Моя пенсія». Тут, окрім особистих даних, є інформація про заробітну плату та стаж, з урахуванням яких обчислено розмір пенсійної виплати.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама