Життя

Нові валютні депозити онлайн: для чого потрібні і як захищають заощадження

. 2102

В Україні Національний банк запровадив додатковий інструмент для збереження гривневих заощаджень населення – депозит із захистом від зміни валютного курсу. Можливість відкрити такий вклад доступна вже від 21 жовтня.

valutniy depozit

Зазначимо, "Гречка" вже повідомляла, що ПриватБанк створив депозит, на який можна купувати валюту без обмежень.

Такий інструмент є новинкою, тому у Нацбанку підготували відповіді на найпоширеніші питання стосовно таких вкладів.

В чому головна відмінність такого депозиту

По закінченню строку депозиту (щонайменше за 6 місяців), крім початкової суми та невеличкого проценту, вкладник отримає відсоткову винагороду, пропорційну зміні офіційного курсу гривні до долара США за період дії депозиту, якщо така зміна відбудеться.

Фактично це те ж саме, що придбати зараз валюту за офіційним курсом НБУ, покласти її на рахунок у банку та продати за пів року за актуальним на той момент курсом НБУ.

Тобто такий депозит є скоріше інструментом для страхування заощаджень від ризику курсового знецінення, ніж для примноження заощаджень.

Чи видаватимуть заощадження в доларах по завершенню такого депозиту

Видаватимуть не валютні, а гривневі кошти, перераховані за офіційним курсом на момент завершення строку депозиту. Тобто у разі, якщо гривня послабиться, сума заощадження збільшиться на зміну офіційного курсу гривні.

Чи правда, що тепер усі валютні депозити будуть видаватися в гривні

Ні. Валютні депозити повертатимуться банками у валюті.

Умови за валютними депозитами не можуть бути змінені – вони захищені законом.

Отже, запровадження цього продукту жодним чином не змінює правила для інших депозитів.

Для чого такі депозити, якщо можна просто купити валюту і розмістити її на депозит

Як і раніше, можна конвертувати гривні у валютний депозит від трьох місяців і отримати кошти у іноземній валюті після завершення його терміну.

Проте, новий депозит – це альтернативна опція, яку використовуватимуть ті люди, кому цікаві особливості саме цього депозиту.

Це відсутність обмежень за сумою вкладу, тоді як купівля валюти з розміщенням на депозиті наразі обмежена сумою в 100 тисяч гривень на місяць. Також курс за новим депозитом прив’язаний саме до офіційного курсу (зараз 36,6 UAH/USD), водночас більшість банків пропонують купити валюту онлайн під депозит за курсом 37,5-38,5 UAH/USD, а готівкову валюту – дорожче.

Як таке нововведення допоможе економіці

Це має сприяти зменшенню тиску на курс на готівковому валютному ринку, оскільки новий депозит стане додатковою альтернативою купівлі готівкової іноземної валюти, а отже зменшить попит на неї.

Чи в усіх банках доступний цей депозит

Наразі таку опцію запровадили найбільші банки – Приватбанк і Ощадбанк. Проте очікується, що інші банки теж будуть долучатися до введення таких депозитів.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама