Життя

Достроковий вихід на пенсію: хто має право та за яких умов

 Автор: Таміла Делюрман. 3089

 

Цьогоріч в Україні прийняли два закони, які стосуються вдосконалення пенсійного законодавстсва та реформування служби зайнятості. Згідно них, за певних умов українці мають право достроково виходити на пенсію.

 pensioneru

 У яких випадках це буде діяти та які для цього повинні бути умови - пояснили у Кіровоградському обласному центрі зайнятості.

Право на достроковий вихід на пенсію мають ті люди, яких звільнили з ініціативи роботодавця:

  • через скорочення штату та чисельності;
  • через ліквідацію, реорганізацію, банкрутство чи перепрофілювання підприємства, установи, організації.

Це право гарантується за умови одночасного виконання наступних умов:

  • громадянину на день звільнення має залишитися не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку;
  • наявність мінімального страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком;
  • реєстрація у Державній службі зайнятості протягом 30 календарних днів із дати звільнення;
  • відсутність протягом 7 календарних днів підходящої роботи.

За інформацією Пенсійного фонду України, скористатись правом на призначення дострокової пенсії за віком громадяни можуть починаючи з 30 квітня цього року. Це стосується, у тому числі, дати звільнення з роботи.

Довідково:

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства» (набрав чинності 30 квітня) у розділі VIII Закону України «Про зайнятість населення» включено статтю 49 «Особлива гарантія для окремих категорій безробітних, які втратили роботу у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці» (особливою гарантією є право особи на достроковий вихід на пенсію) та внесено зміни до статті 115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці» (набрав чинності 29 жовтня), серед іншого, внесені зміни до статті 49 Закону України «Про зайнятість населення».

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте