Життя

5 ідей як легше пережити відсутність світла

. 2906

Через ворожі ракетні обстріли, в Україні ситуація іх енерго та теплопостачанням залишається нестабільно. Тому варто бути готовим до блекаутів та інших ймовірних надзвичайних ситуацій.

 Depositphotos 620410292 S

Відтак, у Центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області підготували поради - як діяти у таких випадках.

 

5 ідей як полегшити життя, коли немає світла

  1. Покдладіть лід у пральну машинку. Для тимчасової морозильної камери перетворіть пральну машину на холодильник. Наповніть її льодом та будь-якими іншими предметами, які потребують охолодження. Вона триматиме лід холодним і зливатиме воду, коли він тане.
  2. Прикріпіть налобний ліхтарик до графіну з водою. Прикріпіть ліхтар до графіну світлом усередину. Вода посилює світло, створюючи ліхтар, що освітлює всю кімнату.
  3. Зробіть світло за допомогою дзеркала. Дзеркала не можуть створити світло, але вони відбивають його. Більшість дзеркал не відображають на 100 відсотків, але вони все ж таки можуть допомогти відобразити більшу частину світла і збільшити загальну яскравість у кімнаті.
  4. Зробіть охолоджувальні елементи з пакетів.Якщо погода досить холодна, заповніть чисті пластикові пакети водою і поставте їх на вулицю, щоб вони замерзли. Покладіть пакети в холодильник, морозилку або пральну машину, які можуть служити тимчасовими холодильниками.
  5. Зробіть акумулятор власноруч.Якщо у вас закінчилися батареї АА для ліхтариків або іншої електроніки, ви можете замінити батареї ААА кулькою фольги. Просто вставте кульку фольги між негативним полюсом батареї AAA та пристроєм, щоб генерувати енергію.

Як забезпечити побут за відсутності світла

Вдома завжди має бути необхідний запас питної та технічної води. При довгострокових відключень світла варто заздалегідь зробити необхідний запас питної води та продумати альтернативні варіанти набору води.

За відсутності опалення можна використовувати біокамін, що працює на етанолі. Він бюджетний простий у використанні та здатен прогріти кімнату.

Не зайвим буде придбати кілька упаковок сухого спирту. На такому вогні можна швидко закип’ятити воду або щось приготувати без диму, чаду і запахів.

Портативна газова плита зручна у використанні в комплекті із змінними балонами до неї. Це проста одноконфорочна модель, яку часто використовують в туризмі.

При купівлі продуктів, надавати перевагу слід харчам довготривалого зберігання, тобто тим, що найменше втрачають якість без холодильників: сирокопчені ковбаси, молоко тривалого зберігання в тетрапаках тощо. Та тим продуктам, що не потребують особливих умов зберігання: хліб, печиво, бублики, консерви тощо.

Варто придбати термопакети з холодоелементам. За можливості зробити запас гарячих напоїв у термосах. Для збереження харчових продуктів у холодильнику намагайтесь рідше його відкривати. Також продукти можна зберігати на балконі.

Варто подбати про дітей та заздалегідь продумати як і чим їх розважити протягом цього часу. Як варіант: ліплення, малювання, настільні ігри, читання, словесні ігри та багато іншого. Все, що може допомогти відволікти і дорослого і дитину. При цьому слід дотримуватись правил користування свічками.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама